tóth gabi
Sokak szerint a következõ aranyláz a világûrben lesz. Ezt mi sem bizonyíthatná jobban, mint a NASA legújabb programja.
Amerikai Egyesült Államok Nemzeti Repülési és Ûrhajózási Hivatala (NASA) egy 2022-ben olyan űrszondát tervez útnak indítani, melynek feladata a 16 Psyche kódnevű kisbolygó feltérképezése lenne. A Mars és a Jupiter között található Belgium nagyságú égitesthez 2026-ban érne el a szonda, és 21 hónapon keresztül keringene körülötte és közben rádiójelekkel térképezné fel a felszínét - írja a Fox News.
A 16 Psyche régóta a csillagászok érdeklődésének fókuszában áll, ugyanis az égitest teljes szerkezete fémekből áll: Hihetetlen mennyiségű arany, nikkel, vas és platina lapul a felszíne alatt. Egyes becslések szerint a kisbolygón található fémek összértéke nagyjából 700 kvintillió dollár (700 x 1030 dollár), ha a jelenlegi világpiaci árakat vesszük alapul.
Elméleti szinten ennyi pénz minden embert multimilliárdossá tenne a bolygón. Persze valójában összeomlana a a világgazdaság, ha hirtelen ekkora vagyon jelenne meg a pénzpiacokon.
A NASA hivatalos közleménye szerint az űrügynökség nem a fémek bányászata miatt vette célba a 16 Psyche-t, hanem, hogy a felszínének a tanulmányozásával jobban megértsék a Föld magjának működését. Bolygónk belső szerkezete ugyanis a 16 Psyche-hez hasonlóan 100 százalékban fémekből áll.
Egyesek szerint viszont az aszteroida bányászaté a jövő. A fémekben gazdag égitestek egyfajta modern-kori aranylázat idézhetnek elő.