tóth gabi
Utolsóként hagyta el a kollégiumot, miután segített másoknak. Az elsõ dolog, ami eszembe jut, az a gondviselés, hiszen olyan sokan megmenekülhettünk - fogalmazott Lengyel Anna.
Egy erdélyi hallgatónak köszönhetően menekült meg sok diák
a január végi tűzesetben, amely a Károli Gáspár Református Egyetem budapesti, Ráday utcai kollégiumában történt. A magyarfenesi Lengyel Anna a segélynyújtásról és az isteni gondviselésről beszélt a Krónikának
Kép: MTI
Mint arról a %Ripost% is beszámolt, január 23-án 20 óra 34 perc körül kigyulladt egy kollégium második és harmadik emelete Budapest IX. kerületében, a Markusovszky téren. Egy négygyermekes édesapa halálát lelte a tűzben. Egy diáklánynak és az isteni gondviselésnek köszönhető, hogy nem lett több áldozat.
„Elszaladtam a poroltóért, és meg akartuk keresni a tűz forrását, de hamarosan olyan tömény és fekete lett a füst, hogy semmit sem lehetett látni. Így elkezdtük az embereket értesíteni, sorra
bekopogtattunk minden szobába. A diákok közül sikerült mindenkit kimenekíteni, és az volt a csodálatos, hogy a legtöbben egyből komolyan vették, rögtön reagáltak, és kimentek az épületből” – mondta a BBTE Református Tanárképző Karának harmadéves diákja, aki jelenleg Makovecz-ösztöndíjjal tanul Magyarországon. Lengyel Anna utolsóként hagyta el a kollégiumot a kimenekült társai után.
A meneküléskor volt bennem egy olyan gondolat, hogy vissza kellene menni a telefonért, laptopért, iratokért, de egy másik gondolat ezt megsemmisítette.
Úgy érzem, hogy ez nem a saját hiúságom volt, hanem az a szeretet, hogy a társaimat előbbre tartom, és ez nem az emberre jellemző, hanem Isten jelenléte volt.”
A diáklánynak eszébe jutott a következő ige: „Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, ahol a rozsda és a moly megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják. Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket a mennyben, ahol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti és ahol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják. Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.” (Máté evangéliuma, 6. rész, 19–21. vers)
Utólag kiderült, hogy a diáklány édesapja, Lengyel István református lelkész aznap ugyanerről az igéről prédikált az ökumenikus imahét keretében.