RETRO RÁDIÓ

Szörnyű dolgot műveltek a György herceggel végezni akaró terroristával

Szörnyű dolgot műveltek a György herceggel végezni akaró terroristával
WM
Szerző
WM
Létrehozva2018. 07. 30. 17:45

Az Iszlám Állam nevû terrorszervezet nevében akarta kivégezni Nagy-Britannia kedvencét, az 5 éves György herceget egy kíméletlen dzsihadista. A férfit életfogytiglani börtönre ítélték, ám egy rabtársa most szörnyû dolgot tett vele.

Az Iszlám Állam szimpatizánsának életére egy házi készítésű késsel rontottak. Az egyik elítélt a fogkeféjére szerelt pengével akarta kioltani a terrorista életét. Husnain Rashid olyan komoly sérüléseket szenvedett az arcán, hogy az őrök azonnal kórházba szállíttatták.

A brit Daily Star nevű lap egyik informátora azt mesélte, hogy a zárka padlóját elöntötte a vér, hajszálon múlott csupán, hogy a fegyenc nem vérzett el. Az anonimitást kérő forrás megjegyezte, hogy Rashid nem túl közkedvelt a manchesteri börtönben. 

Még a legkeményebb bűnözők sem nézik jó szemmel, hogy egy 4 éves kisfiút mérgezett fagyival akarnak eltenni láb alól. 

A szélsőséges iszlamistát egyébként tavaly novemberben vették őrizetbe a rendőrök. A férfira akkor figyeltek fel, amikor az interneten közzétette az akkor még négyéves György herceg fényképét és az iskolájának pontos címét. A bíróság ezt úgy értékelte, hogy Rashid ezzel egyértelmű jelzést adott a többi iszlamistának, hogy Katalin hercegné és Vilmos herceg közös gyermeke az Iszlám Állam egyik fő célpontja. 

Az ügyészség ezen kívül bizonyítékokat talált arra is, hogy a férfi futballstadionok ellen is tervezett véres merényleteket. Továbbá amiatt is vádat emeltek ellene, mert egy online blogon jó tanácsokkal látta el azokat a terroristákat, akik merényletet terveztek a szigetországban. Hushain Rashidot életfogytiglani börtönre ítélték, de ha megéli, akkor lehetséges, hogy már 25 év után szabadulhat. 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.