tóth gabi
Soknapos elõkészület és hibátlan csapatmunka eredménye, hogy épségben kiszabadították a 12 fiút és edzõjüket a Tham Luang barlangrendszerbõl. A sikerben komoly szerepe volt az amerikai Anmar Mirza barlangi mentõszakértõnek, akit magyar származású, szintén szakértõ felesége támogatott.
A %Ripost% megtudta: a példaértékű thaiföldi barlangi mentőakcióban részt vevő amerikai Anmar Mirza barlangi mentőszakértőt magyar felmenőkkel büszkélkedő felesége, Jessica Deli támogatta, sőt, a Nemzetközi Barlangi Mentők regionális képviselőjeként dolgozott a mentési akció segítésén.
A feleség, aki tanulmányokat írt már az alacsony oxigénszinten végzett mentési munkákról, Amerikából szaktanácsokkal segítette a mentőcsapatot, adminisztrációs munkát végzett és tájékoztatta a fejleményekről az amerikai sajtót.
– Örömmel nyilatkozom a %Ripost%-nak, már csak azért is, mert a feleségem magyar
– tudatta kolléganőnkkel Anmar Mirza barlangi mentőszakértő Thaiföldről, a helyszínről, ahol társaival az utómunkálatokat végeznek: leszerelik a légvezetékeket, begyűjtik az oxigénpalackokat és a rengeteg technikai eszközt, ami a mentéshez kellett. A 12 fiút és edzőjüket a Tham Luang barlangrendszerből kiszabadító csapatot erősítő férfi ráadásul újabb meglepő vallomást tett: szíve választottjával jártak már Magyarországon, s nem csak hazánk nevezetességeire voltak kíváncsiak, hanem magyar barlangokban is megfordultak.
– Mindketten barlangászok vagyunk, s hobbink a nyílt vízi búvárkodás – árulta el a magánéletét a nyilvánosságtól gondosan óvó mentési szakember, majd a friss élményekről mesélt. – A mostani thaiföldi mentésnél nehezebb feladatot még sosem láttam...
S hogy milyen érdekes részletekkel szolgált még a szakember, illetve milyen fura figurák jelentek meg a mentési helyszínen? Kiderül a csütörtöki %Ripost% napilapból. Keresd az újságárusoknál!