tóth gabi
Mármint Nagy-Britanniában. Ilyenek például a pakisztáni és a bangladeshi nõk. A brit kormány most 5 településen kísérletbe kezd és mindenütt a nyelvoktatás lesz a kiemelt célja.
Az már kiderült, hogy Németországban messze nincs elegendő arabul is beszélő tolmács és nyelvtanár. Így aztán még a beilleszkedés első lépéseit sem tudják garantálni a migránsok számára.
Azt gondolnánk, hogy a britek szerencsésebbek, hiszen az angol a németnél könnyebb és elterjedtebb nyelv. Nos, Sajid Javid, a brit kormány munkatársa elárulta a Guardian brit lapnak, hogy
becslésük szerint
770 ezer bevándorló egyáltalán vagy csak alig tud angolul. Márpedig akik nem beszélik a nyelvet, nem is tudják kihasználni a brit jóléti rendszerben rejlő lehetőségeket
A legkevésbé a pakisztáni és bangladesi közösségekben élő nők beszélnek angolul" – tette hozzá. Ezeknek a nőknek a 70%-ára jellemző a nyelvtudás hiánya.
Ez nagyon hasonlít a Németországban élő muzulmán nők többségének helyzetére, akikről már tudjuk, hogy nem is igazán akarnak megtanulni németül, mert nem tartják azt fontosnak. A kenyérkeresetet a férjükre bízzák, illetve amíg tehetik, az állami segélyekből sokkal jobban élnek, mint szülőhazájukban.
Sajid Javid azt ígérte, hogy a brit kormány 50 millió fonttal növeli az integráció erősítésére fordítandó összeget és igyekszik még jobban ösztönözni a bevándorlók angol nyelvtanulását. Ezt most 5 kisebb településen szeretnék kipróbálni, amelyek Blackburn with Darwen, Bradford, Peterborough, Walsall és Waltham Forest. Ha pedig sikerrel járnak, más városokban is felhasználják az ott szerzett tapasztalatokat.