RETRO RÁDIÓ

Súlyos árat fizethet a nő, aki abortusztablettákkal kereskedett

Súlyos árat fizethet a nő, aki abortusztablettákkal kereskedett
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2018. 02. 16. 23:25

Egy szlovákiai nõ tette fel az internetre a gyógyszereket, amelyeket csak orvos írhat fel.

A szlovák Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA) leplezett le egy pozsonyi nőt, aki illegálisan, az interneten árult abortusztablettát.

A nő internetes gyógyszertárnak álcázta az általa üzemeltetett oldalt, és olyan gyógyszereket próbált eladni, amelyeket orvosi konzultáció nélkül nem szedhetnek a páciensek. Például fogamzásgátló tablettákat, sőt, abortusztablettát is.

Mint kiderült, az oldalt egy 42 éves pozsonyi nő üzemeltette. Amennyiben bűnössége beigazolódik, akár 12 évre is börtönbe kerülhet - írja a Paraméter.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.