RETRO RÁDIÓ

Újra akcióban az ISIS: Itt csapna le ismét az Iszlám Állam!

Gaál József
Szerző
Gaál József
Létrehozva2018. 01. 04. 23:30

Hátborzongató kép terjed az interneten, amin egy terrorista látható New York utcáin.

A iraki kormánycsapatok és a kurd erők folyamatosan szorítják ki a területéről az Iszlám Államot. A szélsőségesek sorra vesztik azokat fontos városokat, ahol több éven át rettegésben tartották a helyi lakosságot. A koalíciós csapatok a felszabadított településekről nem hagyják elmenekülni a dzsihadistákat, az utóbbi időben többet is elkaptak az Iszlám Állam vezetői közül. Sajnos így is sokan megszöknek a háborús övezetből és visszautaznak a származási országukba. Hatalmas problémát jelentenek az Amerikába és Európába visszatérő fanatikusok, ahol aztán radikalizálhatják az erre fogékonyakat.

A probléma súlyát jól mutatja egy fotó, ami az utóbbi napokban keltett nagy riadalmat az Egyesült Államokban. A kép a New York-i Metropolitan múzeum előtt készült és egy vélhetően közel-keleti származású fiatalember látható rajta, aki egy ISIS-os fejkendővel takarja el az arcát.  A hátborzongató képhez pedig annyi kommentárt fűzött a fiú, hogy:

"Már az otthonotokban vagyunk"

Egy hasonló kép már ősszel is kisebb pánikhangulatot okozott a városban. Akkor egy olyan telefont tartottak az új World Trande Center (WTC) látképe elé, aminek egy ISIS zászlaja volt a háttere.

A Fox News arról ír, hogy a New York-i rendőrség komolyan vizsgálja a fenyegetések hátterét. Annak a lehetőségét sem zárták ki, hogy a fotókat valamilyen képszerkesztő programmal készítették és nincs komoly szándék mögöttük.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.