RETRO RÁDIÓ

A terroristák jogait védi a Google?

A terroristák jogait védi a Google?
KF
Szerző
KF
Létrehozva2017. 06. 08. 08:00

A legfrissebb londoni terrortámadás kapcsán kiderült, hogy a merénylõket a YouTube-on található iszlamista gyûlöletbeszédek nagy mértékben inspirálták.

Az egyik gyilkos, a 27 éves Khuram Butt radikálissá válásában vastagon benne voltak Ahmad Musa Jibril és Abu Haleema „hitszónokok” videói is. A két férfi arra biztatja hallgatóit, hogy tekintsenek minden „hitetlent” ellenségnek, és megtiltják, hogy meggyászolják a terrortámadások áldozatait. A mérsékelt muszlimokat „rosszindulatú tumoroknak” nevezik, amely a muszlim közösség testén növekszik.

 

Ezeket és az ehhez hasonló videókat pedig bárki könnyedén megtalálhatja a legnagyobb videómegosztó portálon, a YouTube-on. A felvételeket már legalább egymillióan megnézték, a kommentelők többsége a nem-muszlimok meggyilkolására buzdítja társait.

Butt nem az egyetlen, aki ezeknek a videóknak köszönhetően kezd el terrortámadásokat tervezni. Több politikus is kérte a YouTube-ot üzemeltető Google-t, hogy távolítsák el az ilyenfajta gyűlöletbeszédet hirdető videókat. Az óriásvállalat azonban megtagadta a kérést, mondván: a felvételek nem ütköznek az oldal szabályaiba, így nem kell eltávolítaniuk őket. Ha törölnék a videókat, a készítők szólásszabadsághoz való jogát korlátoznák.

Ezzel azonban a Google még ha csak közvetve is, de segíti a terroristák munkáját…

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.