RETRO RÁDIÓ

Művelt csúcsterrorista volt az isztambuli mészáros

Művelt csúcsterrorista volt az isztambuli mészáros
KF
Szerző
KF
Létrehozva2017. 01. 17. 18:50

Négy nyelvet beszél, mûvelt és kifinomult, magasan képzett terrorista, családos ember és gátlástalan gyilkos - õ rendezett vérfürdõt Isztambulban.

A 34 éves, üzbég Abdulkadir Masharipov újévkor 39 embert gyilkolt meg hét perc alatt azt isztambuli Reina klubban. A terroristát 17 napos keresés után, hétfőn éjjel sikerült elfogniuk a török rendőrnek egy isztambuli házban.

Helyi sajtóértesülések szerint a hatóságok már 4-5 napja tudták, hogy Masharipov kirgiz barátja otthonában bujkál, de meg szerették volna figyelni a mozgását és azt, hogy kivel lép kapcsolatba. Ennek köszönhetően a razzia végére nem csak a terroristát, hanem egy iraki férfit és három – egyiptomi és más afrikai országokból származó – nőt is őrizetbe vettek. A házban fegyvereket, töltényeket és külföldi valutát találtak a rendőrök.

Masharipov ellenállt a rendőri intézkedésnek, így a biztonságiak erőszakot alkalmazva tudták megbilincselni az Iszlám Állam terroristáját, aki az őrsön elismerte, hogy ő volt a tömeggyilkos. Ujjlenyomatai is ezt igazolták.

A négy nyelvet beszélő férfi 2016 januárjában illegálisan érkezett Törökországba, miután Afganisztánban komoly terrorista-kiképzést kapott – az Iszlám Állam egyik csúcskatonájának számított.

Egymásnak ellentmondó információk érkeztek a terrorista családjáról: kezdetben arról lehetett olvasni, hogy a férfi négyéves kisfia is apja búvóhelyén volt, és most felügyelet alá helyezték. Ezt azonban az isztambuli polgármester cáfolta. Más információk szerint Masharipov feleségét és egyéves lányát még a múlt héten vették őrizetbe, ezek a források nem említenek négyéves gyereket.

A terrortámadásért az Iszlám Állam vállalt felelősséget: így akartak bosszút állni Törökországon azért, mert beleavatkoztak a szíriai konfliktusba. A török miniszterelnök-helyettes, Norman Kurtulmus viszont már arról beszélt, hogy az újévi támadás nem puszta terrorista merénylet volt, hanem egy titkosszolgálati szervezet is érintett lehetett a megszervezésében. Gyanúját azonban nem részletezte.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.