RETRO RÁDIÓ

Drámai segélykérés: Így üzennek a lavina alá rekedt túlélők

Brenner Balázs
Szerző
Brenner Balázs
Létrehozva2017. 01. 19. 17:27

A Rigopiano di Farindola nevû hegyi szállót teljesen maga alá temette a lavina. Reggel óta három holttestet emeltek ki a hóból, még túlélõk után kutatnak.

A Reuters szerint 30 körüli lehet azon áldozatok száma, akik a Rigopiano di Farindola nevű hegyi szállodánál a hatalmas hótömeg alatt rekedtek Olaszországban. Egy helyi napilap csütörtökön arról írt, hogy a túlélők segélykérő SMS-eket küldenek hozzátartozóiknak.

Segítsenek rajtunk. Ebben a hidegben már haldoklunk

– írta néhány vendég a Corriere Della Sera napilap értesülése szerint.

A közmédia olaszországi tudósítója arról számolt be, hogy a lavina a fél szállodát lerombolta, a másik felét pedig maga alá temette. Két mentőcsapatot, 20 tűzoltót, 6 mentőautót és rendőröket is mozgósítottak a mentésre. Sárközy Júlia úgy tudja, eddig mindössze két embert sikerült élve kimenteni az épületből.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.