Létrehozva: 2016.09.25.

Nobel-díjat kaptak a magyar tudósok

Jobban szexelnek a patkányok, ha gyapjúnadrágot hordunk? Ilyen kérdésekre keresték a választ azok a kutatók, akiket most anti-Nobel-díjjal jutalmaztak.

Szerző Ripost

Magyar kutatók munkáját is anti-Nobel-díjjal jutalmazták: egy nemzetközi kutatócsoport tagjaiként felfedezték, hogy a világos szőrű lovak kevésbé vonzzák a bögölyöket, a szitakötők pedig végzetes vonzalmat éreznek a fekete sírkövek iránt. A 2016-os Ig-Nobel-díjakat csütörtök este adták át az amerikai Harvard Egyetemen.

A magyar kutatók, Horváth Gábor, Blahó Miklós, Kriska György, Hegedüs Ramón, Gerics Balázs és Farkas Róbert spanyol, svéd és svájci kollégáikkal végezték kutatásaikat, amelyekkel fizika kategóriában érdemelték a díjat. Felismerték, hogy a lóbögölyök kevésbé vonzódnak a világos szőrű, szürke lovakhoz, mint a feketékhez - jelentette be az egyetem.

De megkapta a díjat a kecskeember is, valamint az a kutatás is, hogyan hat a pamutnadrágok viselése a patkányok szexuális életére.

Az 1991-ben alapított Ig-Nobel a Nobel-díj amerikai paródiája, a nemzetközi tudományos élet azon szereplőinek ítélik oda évente, akiknek tevékenysége látszólag értelmetlen felfedezésekhez, használhatatlan találmányokhoz vezetett, egyúttal mulatságosnak tűnik.

Az orvostudományi elismerést Christoph Helmchen kapta, aki azt vizsgálta, enyhít-e a test egyik oldalán érzett viszketésen, ha a tükörbe nézve a testünk másik oldalát vakarjuk.

Atsuki Higashiyama és Kohei Adachi azt vizsgálta, mennyire másképp látjuk a tárgyakat, ha lehajolunk és a lábaink között hátranézünk.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek