5°C
14°C

Szaniszló, Leó névnapja

RETRO RÁDIÓ

Megvan! Így győzik le a zikavírust!

Megvan! Így győzik le a zikavírust!
Sárosy Mariann
Szerző
Sárosy Mariann
Létrehozva2016. 03. 07. 22:51

Az "átállított" szúnyogokkal a Dengue-láz is megelõzhetõ... Ez lehet a megoldás a végzetes járványra!

Egy baktériumfajta blokkolja a zikavírust és megakadályozza, hogy az ezzel a baktériummal fertőzött egyiptomi szúnyogok a betegséget emberre adják át! (Leginkább az egyiptomi csípőszúnyogok a felelősek a Dengue-láz és a zikavírus terjesztéséért.)

A tudományos eredményt a vietnami egészségügyi hatóság ma közölte: a kísérleteket még 2013 áprilisában kezdték. Az ország középső részén található Tri Nguyen-szigetre 8000 olyan szúnyoglárvát szállítottak, amelyeket előzőleg Wolbachia-baktériummal oltottak be.

3 hónap múlva a sziget egyiptomi csípőszúnyog-állományának 70-80 százaléka már hordozta a baktériumot

- mondta el a vietnami higiéniai és járványügyi intézet igazgatóhelyettese, Tran Nhu Duong.

Az egyiptomi csípőszúnyog terjesztette zikavírus felnőtteknél enyhe lefolyású, influenzaszerű  betegséget okoz, a várandós nők magzatainál viszont kisfejűséget idézhet elő. (Bár végérvényesen azonban még nem bizonyították ezt az összefüggést.) Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) február 1-jén nyilvánította nemzetközi egészségügyi vészhelyzetnek a zikaláz kitörését.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.