
A fiatalok között egyre terjed a vodkába mártott tampon, mert így gyorsabban szívódik fel az alkohol.
Egyre több fiatal nő Nyugat-Európában vodkába mártott tampont helyez fel magának, mielőtt elindul az éjszakába. A jelenségről a Daily Star írt cikket az Egyesült Királyságban.
A különös módszert választók spórolnak is az italon, mert a vaginában felszívódó alkohol gyorsan üt, és sokáig érezteti hatását.
Ezt a fajta alkoholfogyasztást, egy fiatalkorú svéd csaj kísérletezte ki önmagán elsőként, mert úgy akart berúgni, hogy a szülei ne érezzék a leheletén az alkohol szagát. Állítólag nagyon ütősre sikeredett az estéje, ezért a Facebook-on közzétette találmányát. A tamponos italozás hamar nagyon népszerűvé vált, már az orvosok is kifejtették Nagy-Britanniában ezzel kapcsolatos álláspontjukat.
„Teljesen mindegy orálisan, vagy vaginán keresztül fogyasztjuk az alkoholt, az a lényeg, hogy mindig mértékkel alkoholizáljunk, mert ha hirtelen túl sok alkohol jut a szervezetbe, akkor leblokkolhat az idegrendszer - mondja Dr. Toli Onon.
"A hüvelyben felszívódó alkohol felboríthatja a vagina baktérium háztartását, ezért aki így fogyasztja az alkoholt, annak a szexhez egyértelműen óvszer ajánlott.”







