1°C
4°C

Etelka, Aletta névnapja

RETRO RÁDIÓ

Úton Szoboszlaiék liverpooli mentőcsomagja, ráfázhat a magyar válogatott sztárja

LL
Szerző
LL
Létrehozva2025. 11. 26. 05:30

Új játékosok és régi csapattársak is feltűnhetnek januárban a Liverpoolnál. Szoboszlai Dominikék öt kiszemeltet figyelnek egyetlen hiányposztra.

Az angol bajnoki cím megszerzése után a Liverpool új világrekordot jelentő 483 millió euróból (185 milliárd forint) erősítette meg a játékoskeretét. Így került Szoboszlai Dominik mellé többek között két újabb magyar labdarúgó, Kerkez Milos és Pécsi Ármin is. Az "eredmény" azonban eddig több mint kiábrándító: Arne Slot vezetőedző gárdája címvédőként már a Premier League-tabella 12. helyéig süllyedt; az utóbbi hét bajnokijából hatot elvesztett (legutóbb hazai 0-3-mal a kiesőjelölt Nottingham Forest ellen); ebben az időszakban az öt topliga mezőnyéből csak az Auxerre, a Mainz és a Wolverhampton (2-2 pont), illetve az összes meccsét elveszített St. Pauli teljesített még a Poolnál is rosszabbul. Nem csoda, hogy a klubvezetők futnak a pénzük után, és télre máris újabb igazolásokat terveznek.

Szoboszlai Dominik (balra) két korábbi csapattársa is visszatérhet Liverpoolba a kölcsönből, Kerkez Milosnak rosszul jönne az egyik
Szoboszlai Dominik (balra) két korábbi csapattársa is visszatérhet Liverpoolba a kölcsönből, Kerkez Milosnak rosszul jönne az egyik
Fotó: AFP

A legfrissebb sajtóhírek szerint két kölcsönadott játékos is visszatérhet a bajnokcsapathoz. Egyikük a Szoboszlai egyik posztján, támadó középpályásként is bevethető Harvey Elliott, aki az Aston Villánál nem találta meg a számítását (eddig csak hét tétmeccsen kapott szerepet, jobbára csereként), másikuk a Kerkez érkezésekor balhátvédként létszámfelettivé vált Kosztasz Cimikasz. A görög focista sem játszik sokkal többet, csak epizodista az AS Romában. Mindkettejükkel kapcsolatban felmerült, hogy – noha jövő nyárig szól a kölcsönadásuk – akár már télen visszatérhetnek a válságba került a Liverpoolhoz. Ott a csapat legjobbjaként Szoboszlainak aligha lenne félnivalója a korábban már maga mögé utasított konkurenciától, de Kerkez esetében rosszul sülhetne el Cimikasz esetleges újbóli kerettagsága. Sőt, a többi érkező esetén is hátrébb szorulhat a védők között a magyar válogatott sztárja.

Öt belső védőből választhatnak Szoboszlai Dominik főnökei

Említetteknél sokkal biztosabbra vehető, hogy vadiúj belső védő(k) érkezhet(nek) a Slot-csapatba. Már nyáron is sebezhetőnek tűnt a poszt, miután a biztos érkezőnek tűnt Marc Guéhi átigazolását az utolsó nap utolsó óráiban vétózta meg a pályán is Pool-mumus Crystal Palace vezetősége, az egyedüli bekként megszerzett olasz szupertehetség, a 18 éves Giovanni Leoni pedig szeptemberben az egész szezonra lesérült. A Transfermarkt szerint a továbbra is célkresztben maradt Guéhi mellett négy fiatal belső védő jöhet szóba.

  1. Marc Guéhi (25 éves, angol válogatott)
    A Crystal Palace erőssége szeptemberben végül maradt ugyan a csapatnál, de miután a jövő nyárig szóló szerződését nem hosszabbította meg, egy sor európai sztárklub érdeklődik iránta. Köztük van eddigi kérője, a Liverpool is, de a licitverseny nagynak ígérkezik (képben van a Bayern Münchentől a Juventusig sok már klubóriás).
  2. Joel Ordónez (21 éves, ecuadori válogatott)
    A belga Club Brugge védője az Internazionale, a Newcastle, a Marseille és szaúdi csapatok akár 40 millió euróba (15,3 milliárd forint) kerülő kiszemeltje is. Liverpoolban ugyanakkor már csak azért is aranyat érne, mert nem csak a védelem közepén, de szükség esetén a Vörösöknél szintén lyukas jobbhátvéd poszton is bevethető.
  3. Ousmane Diomande (21 éves, elefántcsontparti válogatott)
    A Palace éppen a portugál Sporting bekkjével tervezte pótolni a Liverpoolba tartó Guéhit. Utóbbi maradt, így most az angol bajnokcsapat hoppon maradt vezetői kopogtatnak nála. Miután már csak másél évig köti szerződés Lisszabonba, egyre olcsóbban megszerezhető.
  4. Konsztantinosz Kulierakisz (21 éves, görög válogatott)
    A VfL Wolfsburgnál Dárdai Bence csapattársa, de  Liverpool már korábban, a PAOK tehetségeként kiszúrta magának. A Tottenham lehet a legnagyobb vetélytárs az aláírásáért folytatott versenyben; 35 milló eurót (13,4 milliárd forint) is elkérhetnek érte a németek.
  5. Zeno Debast (22 éves, belga válogatott)

A Sportingban a már említett Diomande mellett játszó belga védő európai sztárklub sorának érdeklődését keltette már fel. Nehézséget jelenthet, hogy már öt hete sérült, a Liverpoolnak pedig azonnal bevethető játékosokra lesz szüksége.

A Liverpool legközelebb szerdán (21.00) a holland PSV Eindhovent fogadja a Bajnokok Ligája 5. fordulójában, majd az angol bajnokságban vasárnap a West Ham Unitedhez látogat.

A Premier League állása 12 forduló után:

  1. Arsenal 29 pont
  2. Chelsea 23
  3. Manchester City 22
    ...12. Liverpool 18.

 

A Liverpool-Nottingham (0-3) angol bajnoki meccs összefoglalója:

Premier League – ahol senki sincs biztonságban!

A világ legintenzívebb bajnokságában idén sincs üresjárat: a bajnok Liverpool és a Manchester United botladozásai is bizonyítják, hogy Angliában bárki képes legyőzni bárkit. Egy váratlan gól, egy kihagyott ziccer – és máris borul a papírforma. Szoboszlai Dominik és Kerkez Milos is a legnagyobb sztárok között küzd hétről hétre a Premier League futballszentélyeiben, ahol minden forduló új történetet ír. A TippmixPRO-n most még izgalmasabbak az angol rangadók – tippelj, és éld át a futball legkeményebb bajnokságának hangulatát!

Figyelem! A szerencsejáték függőséget okozhat. 18 éven aluliak számára nem ajánlott. Részletek itt!

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.