
Góllövő kerestetik, Svédország is bevette a Puskás Arénát
Szoboszlai Dominikékat a csatársztárjait nélkülöző Svédország is legyőzte a Puskás Arénban. Marco Rossi válogatottja csak kihagyott helyzetekig jutott.
Az őszi világbajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatott a jó kezdés ellenére vereséget szenvedett (0-2) a Svédország elleni barátságos meccsen. Marco Rossi szövetségi kapitány csapata a hajdani Népstadion 1953-as átadása óta a mindenkori nemzeti stadionban aratott 100. győzelméért küzdött a szokás szerint teli Puskás Arénában – de Törökország után a svédek is felülmúlták a mieinket.

Az ezúttal a támadósor közepén helyet kapott Sallai Roland révén már az első percben vezetést szerezhetett volna a nagy elánnal kezdő Rossi-csapat, de Robin Olsen védett. A hatodik perc elejére már három Sallai-lövésnél tartottunk, előbb újra a svéd kapus hárított (az előzőnél is nagyobbat), majd Szoboszlai Dominik szöglete után a kapu fölé bombázott. Rövidesen aztán csapatkapitányunk maga próbálkozott, de Olsen szögletre mentett a bal felső sarok elől.
A folytatásra kicsi alábbhagyott a kezdeti lendület, talán mert emitt például a lelátóról szurkoló Kerkez Milos és Varga Barnabás (no és a válogatottságtól visszavonult Gulácsi Péter), amott többek között Viktor Gyökeres, Alexander Isak és Dejan Kulusevski hiányoztak – szó szerint is, leginkább a svédek kezdeti játékából. Az első félóra végén azért újra villant Sallai, a Galatasarayban jobbára jobbhátvédként játszó támadónk látványos mozdulattal lőtt újra a kapu fölé. Ezután rákapcsoltak a vendégek is, a középen kilépő Anthony Elanga a lécre bombázta a svédek első nagy – igaz, rögtön a meccs addigi legnagyobb – helyzetét, majd egy hasonló kiugratás után ugyanő lőtt az oldalhálóba.
Büntetett a svéd válogatott
A második félidő elején Schäfer András kapu fölé lőve gyarapította a kimaradó gólszerzési lehetőségeink számát. Erre az ellentámadás végén jött a hidegzuhany: a 49. percben Benjamin Nygren lövése Orbán Willi lábán is felperdülve csavarodott Dibusz Dénes hálójába (0-1).
Tíz perccel később Elanga lövésénél kellett nagyot védenie a magyar kapusnak. A 62. percben Sallai egyedül vezethette kapura a labdát, de ziccerből a jobb kapufa mellé lőtt. Újra gyorsan góllal válaszoltak a svédek: a 65. percben Dibusz ellenfélhez passzolt labdáját Yasin Ayari lőtte az üresen maradt kapunkba (0-2).
Ezután már a cserék sem segítettek, pedig Rossi még Szoboszlai szokatlan lecserélését is meghúzta (őt a 79. percben Nikitscher Tamás váltotta). Sallai a 82. percben legalább szépíthetett volna, de mintha elátkozták volna: Olsen lábbal, bravúrosan védett. A hajrában még Elanga is mellé lőtt egy ziccert a túloldalon, de ez már nem osztott, nem szorzott.
Szoboszlaiék legközelebb kedden (18:00, tv: M4 Sport), Azerbajdzsán vendégeként játszanak, a vb-selejtezők pedig szeptember 6-án, Írországban kezdődnek számunkra.







