Szerző LL

Létrehozva: 2024.08.12.

Irigykedhetnek a szomszédok: 19 éremmel zártak a magyarok a párizsi olimpián

Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak sportolóink az olimpián. Az összes környező országot felülmúltuk az érmek számában.

A párizsi olimpián a Magyar Olimpiai Csapat 6 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzérmet gyűjtött, és az előkelő 14. helyen végzett az országok rangsorában. Európában csak öten – Nagy-Britannia (65), a házigazda Franciaország (64), Olaszország (40), Hollandia (34) és Németország (33) – voltak eredményesebbek a mieinknél. Ami pedig a régiónkat illeti, az összes környező országot megelőztük az olimpiai érmek számában

Aranyérem a magyar sportoló nyakában: ez Rasovszky Kristóf medálja az olimpia eredményhirdetésén / Fotó: Anadolu via AFP

Magyarország fölényesen felülmúlta szomszédait és a környékbeli országokat a párizsi olimpián nyert 19 éremmel. A koronát az utolsóként első helyen végzett Gulyás Michelle tette föl küldöttségünk teljesítményére. Az éremtáblázaton sportolóink mögött Ukrajna (12 érem), Lengyelország (10), Románia (9), Bulgária és Horvátország (7-7), Szerbia, Csehország és Ausztria (5-5), Moldova (4), Szlovénia (3) és Szlovákia (1) következik.

Párizsi olimpia: a magyar érmesek