Szerző CHI

Létrehozva: 2024.08.08.
Módosítva: 2024.08.08.

Bronzérmes a magyar női kajak négyes az olimpián!

Csütörtökön kora délután három olyan kajak-kenu döntőt rendeztek, amelyben magyaroknak szurkolhattunk a párizsi olimpián.

A kora délutáni program velünk kezdődött, az Adolf Balázs, Hajdu Jonatán kenu kettes 500 méteren a hatodik helyen végzett a párizsi olimpián. Aztán a női kajak négyesek versenye következett, a Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra bronzérmet szerzett. A táv első felében ötödikként haladt a magyar hajó, de féltávnál már harmadik volt, és ezt a pozícióját nagy versenyben meg is őrizte. Az első két helyen az új-zélandiak és a németek végeztek. A női négyes a magyar küldöttség kilencedik érmét - a harmadik bronzot - szerezte a párizsi olimpián.

PUPP Noémi; CSIPES Tamara; FOJT Sára; GAZSÓ Alida Dóra
A női kajak négyes az 500 méter döntőjében volt érdekelt Fotó: Kovács Tamás

A harmadik magyar érdekeltségű fináléban a férfi kajak 500 méter döntőben a Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor négyes a hetedik helyen végzett.