Szerző SK

Létrehozva: 2024.06.26.
Módosítva: 2024.06.26.

Itt az utolsó esély, szerdán eldől a magyar válogatott sorsa az Eb-n

A magyar fociválogatott sorsa a csoportkör utolsó napján dől el a labdarúgó-Európa-bajnokságon. Marco Rossi együttese a saját maga dolgát elvégezte, ma két kaotikus csoport meccseit nézve szurkolhat a kedvező eredményeknek. Mutatjuk, hogyan juthatnak Szoboszlai Dominikék a nyolcaddöntőbe.

Magyar szempontból csalódás volt a labdarúgó-Európa-bajnokság keddi játéknapja. A csoport harmadik helyén záró válogatottunknak "csak" annyi kellett volna a nyolcaddöntős szerepléshez, hogy Anglia esélyezhez méltóan legyőzze Szlovéniát. Az angolok ugyanakkor harmadszor is elaltatták saját magukat és a szurkolóikat, s a 0-0 azt jelenti, hogy a szlovének három ponttal, de nullás - tehát a magyarénál jobb - gólkülönbséggel mehettek csoportharmadikként a legjobb tizenhat közé.

Szoboszlai Dominikék ma is a televízió előtt tölthetik az estét és az éjszakát, s szurkolhatnak azért, hogy ott legyenek a nyolcaddöntőben. Azóta biztosan eldőlt, hogy ott az ellenfelünk július 1-én, hétfőn 21 órától Portugália lenne.

Hungary v Switzerland - EURO 2024
Magyar meccs nélkül is izgalmas napunk lesz Fotó: Anadolu via AFP

Este 20 órára eldőlt, az E csoportból biztosan nem segítik ki a magyarokat:
Ukrajna-Belgium 0-0
Szlovákia-Románia 1-1
Mind a négy csapat 4 ponttal végzett gólkülönbség miatt Ukrajna esett ki egyedül.

F csoport

Csehország-Törökország 21.00
Grúzia-Portugália 21.00

Magyarország akkor jut tovább:

• ha Csehország nem győzi le a törököket, s a grúzok sem a portugálokat.
  • ha Csehország legalább három góllal legyőzi a törököket, de Grúzia nem nyer Portugália ellen.