tóth gabi
A sportág két olimpiai bajnoka nem titkolózhat tovább, most kiderül, mit tudnak.
Keddtől végre minden kiderül. Országos bajnokságot rendeznek az úszók számára, melyen ott lesz a sportág két aktív magyar olimpiai bajnoka is. Hosszú Katinka 2022 augusztusa után versenyez újra, ő gyermeke születése után tért vissza, míg a nyilvánosság elől rejtőzködő Milák Kristófot éppen egy éve láthatta utoljára a szakma és a közönség.
Hosszú Katinka 2022 augusztusában, a római Eb-n szerezte meg pályafutása 97. nemzetközi érmét. Ezt követően férjhez ment, majd családot alapított. Tavaly augusztusban született meg kislánya, Kamília, a bajnoknő pedig sokáig nem nyilatkozott arról, hogyan alakul majd a pályafutása. Versenyez-e valaha egyáltalán?
Tavaly novemberben jelentette ki, nagy célja, hogy ott legyen pályafutása hatodik olimpiáján. Ehhez nyárig kell megúsznia a szintidőt.
A Nemzetközi Úszószövetség versenynaptára a mérvadó, márciustól júniusig lesz több lehetőség is a kvalifikációra. Vagyis messze nem az országos bajnokság az egyetlen opció
- nyilatkozta az esélyeiről Katinka, aki a Kanári-szigeteken edzőtáborozott. Vele volt családja is, edzőjeként dolgozó férje, Gelencsér Máté, és kislányuk is láthatta édesanyját edzés közben.
A 34 éves úszó 100 méter pillangón, valamint 200 és 400 méter vegyesen adta le nevezését.
Hosszúval ellentétben Milák Kristóf távolléte inkább volt váratlan a közvélemény számára. Olimpiai-, világ- és Európa-bajnok kiválóságunk pihenőt kért, tavaly nyár óta kihagyott két világbajnokságot is. A szövetségi kapitánnyal sem tartotta a kapcsolatot, csak tippelni lehet arra, milyen formában lehet. Edzőjével és csapattársaival azonban már ott volt márciusban a tenerifei edzőtáborban.
A világcsúcstartó klasszis hat számban nevezett az eseményre, gyorson és pillangón szerepel a neve a rajtlistán, 50, 100 és 200 méteren.
Az országos bajnokságon szintén főszereplő lehet Kapás Boglárka, aki decemberben visszavonul, az azonban még nem garantált, hogy ott lesz-e az olimpián. Ehhez most úszhatja meg a szintidejét.
Nézd meg az Origo podcast-beszélgetését az esélyekről: