Szerző CHI

Létrehozva: 2024.02.14.

Drámai siker, vb-döntőt játszhatnak a magyar pólós lányok!

A magyar női vízilabda-válogatott Görögországgal találkozott a dohai világbajnokság elődöntőjében.

Az első negyedben egyszer sem vezettünk, végig futott az eredmény után a magyar női csapat. A görög Ninou óriási formában kezdett, három gólt szerzett, szerencsére valamennyi találatára volt válaszunk, így az első nyolc perc 3-3-ra zárult. Parkes góljával vezettünk először, a második negyed elején fordított (4-3). Aztán ismét a görögök pillanatai következtek, kettővel meglógtak, de tartottuk velük a lépést, a nagyszünetben 6-6-ra állt a meccs.

SZILÁGYI Dorottya
Szilágyi Dorottyáék óriási csatát vívtak a görögökkel Fotó: Kovács Tamás

A harmadik negyedben sem tudtuk tartani Ninout, a negyedik gólját szerezte, ismét a görögök vezettek, majd a magyar válogatott Szilágyi révén egyenlített. Mindhárom negyed után döntetlenre állt a meccs, így az utolsó nyolc perc 7-7-ről indult. Négy perccel a vége előtt Szilágyi góljával 8-7-re vezettünk, a görögök emberelőnyben rögtön egalizáltak, sőt másfél perccel a vége előtt ismét ők vezettek (8-9). Leimeter 21 másodperccel a vége előtt 9-9-re mentette a meccset, így büntetőkkel dőlt el, melyik csapat jut a döntőbe. Ebben a magyar válogatott volt a jobb, így bejutottunk a vb-döntőbe, ahol az Egyesült Államokkal találkozunk!

Elképesztő dráma: így mentették meg a tűzoltók a Szabadság hídról leugrani készülő nő életét