Létrehozva: 2023.12.01.
Módosítva: 2023.12.01.

Borzasztó mélyről jött vissza a Fradi, érzelmeiről beszélt a csapat sztárja

Az utolsó pillanatban tett óriási lépést a magyar bajnok a továbbjutás felé.

Nem az év legjobb játékával, hátrányból a 98. percben fordítva nyert a Ferencváros a Csukaricski otthonában a labdarúgó-Konferencialiga csoportkörében. Dejan Sztankovics együttese 2-1-re győzött úgy, hogy a ráadás utolsó utáni pillanatában Alekszander Pesics bombájával győzött. A csoport másik meccsén a Fiorentina 2-1-re verte a Genket, így az olaszok ellen itthon elég egy pont a továbbjutáshoz.

PESIC, Aleksandar
Fotó: Czeglédi Zsolt

Pesics, a meccs hőse boldogan értékelt a lefújás után.

Nehéz ezt elhinni, az utolsó másodpercben lőttem a gólt. A meccs előtt nem éreztem jól magam, de olyan vagyok, aki vár a lehetőségre és a szerencsére. Köszönöm a csapattársaimnak, mert a szünetben sokat beszéltünk arról, hogy higgyünk egymásban, és ha ez megvan, bármire képesek vagyunk

- idézi az Origo a szerb csatárt.

A csereként beállva lendületet hozó Lisztes Krisztián szerint leírhatatlan volt az utolsó pillanatok drámája.

"Hihetetlen érzés volt, amikor láttuk, hogy a kapuban van a labda, óriási feszültség szabadult fel az egész csapatból"

- mondta a támadó.

Dejan Sztankovics vezetőedző kiemelte a szintén csereként beálló Katona Bálint játékát.

"Nem gyakori, hogy öt perc után gólt kapunk, és nem válik be a taktikánk, de néha megtörténik ez, alkalmazkodnunk kellett. A szünetben beszéltem a játékosokkal, ilyenkor olyan a feladatom, mint egy testvérnek vagy apának. Tetszett az, amit a második félidőben láttam, és az utolsó húsz percben mindent megtettünk a győzelemért. Csapatként, egyként küzdöttünk, és hogyha ilyen mentalitással futballozol, jönni fog az eredmény. Az apró részletek nagyon sokat számítanak, ezeken múlik egy meccs vagy éppen az állásom. Külön kiemelném Katona játékát, aki lehet, hogy eddig nem játszott, de a mai este pontosan megmutatta, hogy lehet rá számítani. Mindenkinek így kell gondolkodnia, 60-70 mérkőzésünk van egy évben a válogatott találkozókkal együtt. Lehet, hogy aki ma játszott, az legközelebb a kispadon fog ülni. Ez nem jelent semmit. Mindenkinek készen kell állnia, hiszen mindannyian a Ferencvárost szolgáljuk"