RETRO RÁDIÓ

Ronaldo csak a kezdet, brutális, mi történt az araboknál - Fotó

ml
Szerző
ml
Létrehozva2023. 08. 06. 12:00

Elképesztő sebességgel érkeznek a nagyobbnál nagyobb sztárok a szaúdi labdarúgó-bajnokságba, és nagyon úgy néz ki, hogy ez még csak a kezdet. Lapunk megnézte a jelenlegi mezőnyt és összeszedte a liga legerősebb kezdőcsapatát.

Cristiano Ronaldo januári al-Nasszrbe való igazolása még csak a kezdet volt a szaúdi klubfutball revolúciójában. A portugál világklasszis többször elmondta, hogy a bajnokság a világ ötödik legjobbjává fejlődhet, ez néhány hónappal ezelőtt gyakorlatilag elképzelhetetlennek tűnt, nyáron viszont alaposan rákapcsoltak a klubok, és sorra érkeznek a sztárok a közel-keleti országba.

Cristiano Ronaldo évi 200 millió eurót szakít Szaúd-Arábiában, Mbappé a harmadát a PSG-nél
Cristiano Ronaldo volt az első igazi úttörője a szaúdi futballrevolúciónak Fotó: AFP

A nagy anyagi felemelkedés mögött a szaúdi befektetési alap, a Public Investment Fund áll (PIF), amely többségi tulajdoni jogot szerzett a négy legnagyobb helyi csapatban (al-Ittihad, al-Hilal, al-Ahli és az al-Nasszr). Az anyagi lehetőséget gyakorlatilag korlátlanok, nem véletlen, hogy Kylian Mbappét a reklámbevételekkel együtt évi 700 millió eurós (270 milliárd forint) fizetéssel csábította az al-Hilal. Lapunk megnézte az alaposan felturbózott feltehető legjobb kezdőcsapatát.

A kapuban Edouard Mendy áll, aki 2021-ben Bajnokok Ligáját nyert a Chelsea-vel, egy évvel később pedig Afrika Kupát Szenegállal. Formája azonban visszaesett, az al-Ahli végül 18,5 millió euróért (7 milliárd forint) szerződtette. A védelem tengelyét Jason Denayer (al-Fateh)-Kalidou Koulibaly (al-Hilal) és Alex Telles(al-Nasszr) alkotják. Denayer korábban a Lyon alapembere volt, a belga válogatottban pedig a 2016-os és a 2020-as Európa-bajnokságon is játszott. Koulibaly a Napoliban a Serie A egyik, hanem a legjobb középhátvédje volt, a Chelsea-s kaland azonban neki sem sikerült igazán jól, Alex Telles megjárta a Portót és a Sevillát is, végül a Manchester Unitedből került Rijádba.

A középpálya közepén Szergej Milinkovics-Szavics (al-Hilal), N’golo Kanté (al-Ittihad) és a frissen igazolt Fabinho (al-Ittihad) felel a rendért, a széleken pedig két tapasztalt ex-Premier League játékos, Rijad Mahrez (al-Ahli) és Sadio Mané (al-Nasszr) rohamoz. A két csatárt pedig nem kell sok embernek bemutatni, Ronaldo (al-Nasszr) mellett korábbi csapattársa, Karim Benzema (al-Ittihad) lenne az első számú gólfelelős.

A szaúdi liga képzeletbeli álomtizenegye Fotó: buildlineup

Cserék terén pedig szintén lenne alternatíva, David Ospina (kapus, al-Nasszr), Ghislain Konan (hátvéd, al-Nasszr), Rúben Neves (középpályás, al-Hilal), Seko Fofana (középpályás-al-Nasszr), Malcom (szélső, al-Hilal), Anderson Talisca (irányító, al-Nasszr) és Bobby Firmino (csatár, al-Ahli) beállításával nem lenne gyengébb az álomcsapat.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.