Létrehozva: 2023.05.31.

Óriási esélyt kapott Djokovics ellen Fucsovics: megismételheti a magyar világszenzációt

Fucsovics Márton már többször is közel járt a világraszóló bravúrhoz Novak Djokovics ellen. Most újra lehetősége nyílik bizonyítania a szerb világklasszis őt dicsérő szavait.

Fucsovics Márton régi ellenfélként csap össze a 22-szeres Grand Slam-győztes Novak Djokoviccsal szerdán, a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában. A világranglistán 83. magyar teniszező – aki az első körben a hazai pálya előnyével bíró Hugo Grenier-t ejtette ki (6:3, 5:7, 6:1, 6:3) – pályafutása során már ötödször mérkőzik meg a Roland Garros kétszeres bajnokával.

Fucsovics többször is megszorongatta már Djokovicsot
Fucsovics többször is megszorongatta már Djokovicsot    Fotó: AFP

A harmadik párizsi trófeája mellett a világelsőség visszaszerzéséért és az egyedüli rekordot jelentő 23. GS-trófeájáért is küzdő Djokovics eddigi mind a négy meccsüket megnyerte. Most is ő a párharc favoritja, de...

Egy megvan. Még hat van hátra

– jelezte a szerb sztár az első fordulóban aratott győzelme után (6:3, 6:2, 7:6 az amerikai Aleksandar Kovacevic ellen), hogy az önbizalma talán még a formájánál is jobb.

Marcit ugyanakkor talán az is motiválhatja, hogy most lehetősége nyílik rátenni egy lapáttal Marozsán Fábián bravúrjára, aki bő két hete, Rómában álomjátékkal verte a jelenlegi világelső Carlos Alcarazt.

Bizakodásra ad okot, hogy Fucsovics háromszor is szettet nyert a szerb klasszis ellen és közel állt a még nagyobb bravúrhoz. Először a 2018-as US Open első körében csaptak össze, akkor 6:3, 3:6, 6:4, 6:0 után gratulálhatott Marci a neves riválisának, aki később a tornát is megnyerte. Következő évben, Dohában (szintén kemény pályán) 4:6, 6:4, 6:1 volt a nyolcaddöntőjük eredménye Djokovicsnak, aki aztán csak 2021-ben, a wimbledoni füvön nem veszített szettet a magyar játékos ellen (6:3, 6:4, 6:4 a negyeddöntőben).

Djokovics sokra tartja Fucsovicsot

Legutóbb tavalyelőtt, a mostanihoz hasonlóan Franciaországban, de akkor a keménypályás párizsi Masters-tornán játszottak egymással. Fucsovicsot akkor 6:2, 4:6, 6:3-ra győzte le Djokovics, de a kiélezett csatát jelzi, hogy a magyar teniszező a döntő játszmában is közel járt ellenfele adogatójátékának a megnyeréséhez.

– Tudtam jól, hogy nehéz dolgom lesz. Márton nagyon tehetséges játékos, magas minőséget képvisel. Nagy küzdelem volt, képtelen voltam megtörni. Nagyon precízen játszott, a végsőkig nyomást gyakoroltunk egymásra áradozott Djokovics a legutóbbi meccsük után Fucsovicsról.

Ez is érdekelhet

Ukrajna halálos fegyvert vetett be, kitörhet a világháború

Bejelentést tettek a NATO határán lévő gyilkos atomfegyverekről

life.hu

Müller Péter: Életünk legnagyobb eseményei észrevétlenül indulnak

life.hu

Napi horoszkóp 2024. április 25.: hagyd, hogy a hatodik érzéked vezessen!

hirtv.hu

Iránytű Intézet: Magyar Péteré a legerősebb ellenzéki párt, de a Fideszt nem veszélyezteti + videó

Putyin rettegett szövetségese megdöbbentő üzenetet küldött

Kőkemény helyesírási teszt: ha ezt hibátlanul kitöltöd, az emberek 1 százalékához tartozol

Házasság első látásra: Petra és András újra együtt!