Létrehozva: 2023.04.02.

Böde olyan, mint Ibrahimovic: újra válogatott lenne, de nem Rossinál

Böde Dani elárulta, melyik válogatottba vágyik. Olyan bomba formában lövi a gólokat a Paks veterán csatára, mint legutóbb a 2016-os Európa-bajnokság előtt.

Csak a meccs utolsó negyedére cserélte be Bognár György vezetőedző, mégis újra nyerőember lett Böde Dániel a Honvéd vendégeként. A Paks sorozatban örödik győzelmét aratta a labdarúgó NB I-ben, és már harmadik a tabellán.

Se Gomis (balra), de a többi Honvéd-játékos nem tudta tartani Böde Dánielt
Se Gomis (balra), de a többi Honvéd-játékos nem tudta tartani Bödét a hajrában   Fotó: Paksi FC

Ebben a sikerszériában döntő szerepet vállalt a korábban már mellőzött Böde, aki Kispesten a 85. percben mesteri lövéssel állította be az 1-2-es végeredményt az utolsó előtti Honvéd ellen.

A harmadosztályú tartalékcsapatból visszaemelt 36 éves csatár a felcsúti (4-1), majd az angyalföldi (3-2) idegenbeli győzelmek során már duplázott, így az utóbbi öt Paks-győzelemből 5 góllal és egy gólpasszal vette ki a részét.

A sokadvirágzását élő, 25-szörös válogatott támadóról edzője a meccs után elmondta: nyerő cseréje megint bebizonyította, hogy nem lehet félvállról venni és még mindig lehet rá számítani.

Maga Böde elárulta: Bognár már a beállításakor (1-1-es állásnál) szólt neki, hogy "nem baj, ha gólt rúg"...

– "...mondtam neki, hogy én se haragudnék meg, ha gólt szereznék – mondta vidáman Böde az M4 Sport közvetítésében, majd így folytatta: – Talán 2016-ban, az Eb előtt voltam ilyen formában. Öregszik az ember."

A felvetésre, hogy a svéd válogatottba 41 évesen visszatérő Zlatan Ibrahimovic példáján felbuzdulva akár a válogatottba is visszatérhetne, szerényen válaszolt: