Létrehozva: 2023.01.14.

"Magyaros virtusra lesz szükség!" - szombaton rangadót játszunk a vb-n

A 2012-es londoni olimpián a magyar férfi kézilabda-válogatott emlékezetes meccset játszott Izlanddal. Fazekas Nándor kapus büntetőt hárított, majd az akció végén Lékai Máté egyenlített (27-27), és a hosszabbításban a mieink 34-33-ra nyertek. Szombaton ismét Izlanddal találkozunk, ezúttal a világbajnokságon.

Idestova 11 éve annak, hogy a 2012-es londoni olimpia negyeddöntőjében a magyar férfi kézilabda-válogatott 34-33-ra verte Izlandot, és továbbjutottak.

Fazekas Nándor
Fazekas Nándor Fotó: Török Attila

"Azzal a kétszer öt perces hosszabbítás előtti 27-27-tel most, szombat este is kiegyeznék - - nyilatkozta a Ripostnak londoni kapushősünk, Fazekas. - A büntető előtt Gudmundssonnak felkínáltam a jobb felső sarkot, és ez jó ötlet volt, mert a 7 méteresénél oda is lőtte a labdát, és jobb lábbal kirúgtam. Az akció végén Lékai Máté egyenlített, majd a kétszer 5 perces hosszabbításban nyertünk."

Kérdés, a mostani vb csoportszakaszának második meccsén, szombat este 20.30-től (tv: M4 Sport) a svédországi Kristianstadban Chema Rodríguez szövetségi kapitány együttese mire jut Izland ellen?

Elcsépelt szólam, hogy Izland jobb nálunk. Bár csütörtökön megverték a portugálokat, mi viszont a Koreai Köztársaság ellen győztünk. A második félidőben nem úgy ment a befejezés, miként szerettük volna, de ha 20 gól különbséggel kellett volna verni az ázsiaiakat, megtettük volna!

Az biztos, hogy a 32 éves veszprémi légiós izlandi balszélső, Bjarki Elísson szuperklasszis a javából. Rá nagyon kell figyelnie a magyar csapatnak.

"Éremért jöttek a vb-re, és azt megszerezni képesek is. Remélem, a magyaros virtus azért keresztezheti a terveiket"– tette hozzá Fazekas Nándor.

A magyarok az első meccsen 35-27-re legyőzték Koreai Köztársaságot, a szombati, Izland elleni találkozó után hétfőn 20.30-tól Portugáliával játszanak, a középdöntőbe az első három helyezett jut a csoportból.