RETRO RÁDIÓ

Őrületes összeg, ennyit keresett a Fradi Európában

ripost
Szerző
ripost
Létrehozva2022. 10. 16. 15:00

Eljutott a Bajnokok Ligája selejtezőinek harmadik fordulójáig, jelenleg pedig vezeti az Európa-liga csoportját a Ferencváros, a remek teljesítménynek köszönhetően óriási összeg üti a klub markát.

A Crvena Zvezda elleni győzelem után már kilenc megszerzett pontnál tart a Ferencváros az Európa-liga H-csoportjában, a tavaszi nemzetközi kupaszereplés egyre elérhetőbb közelségben van. A pazar formát pedig busás összeggel jutalmazza az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA).

Hatalmas pénzt focizik össze a Ferencváros az Európa-ligában Fotó: Szabolcs László / Ripost

A csoportkörbe jutásért 3,63 millió eurót kapott a magyar rekordbajnok. Ezen felül a tízéves UEFA-együtthatója alapján további 924 ezer euró üti a markukat. A három győzelmük pedig eddig 1,89 millió eurót ért, ugyanis minden egyes megszerzett pont után 210 ezer euró jár a csapatoknak. Összesen tehát eddig 6,444 millió eurót (2,7 milliárd forint) ért a nagy menetelés a Fradinak, a továbbjutás pedig további bónuszokkal kecsegtet: ha az első helyen jut tovább, akkor 2.3 millió eurót kereshet, míg ha másodikként, akkor 1.05 millió eurót tehet majd zsebre.

A 33-szoros bajnok október 27-én, a Monaco ellen biztosíthatja be a továbbjutást.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.