Létrehozva: 2022.08.04.

Csak a gíroszos füstje zavarta a Fradi-játékosokat, itthon irány a BL-főtábla!

Budapestre maradt a döntés. A Fradi-játékosok elégedettek és optimisták, de Csercseszov valószínűleg nem csak dicsért az öltözőben.

Szerző Ripost

Idegenben vezetett, de a nehéz körülmények között kiharcolt 1-1 után is optimistán várhatja a Fradi az azeri Qarabag elleni, jövő keddi visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezők harmadik fordulójában.

Egyszer-egyszer meggyűlt a bajuk a zöld-fehéreknek a hazai támadókkal (fehérben)Fotó: Facebook/FKQarabagh

A Fradi remekül kezdett, a 17. percben Franck Boli góljával megszerezte a vezetést Bakuban. Újabb bő negyedóra múltán a semmiből jött az azeriek egyenlítő gólja, ami egyben a végeredményt is jelentette. Nem mintha a hátralévő időben ne adódott volna több nagy helyzet mindkét csapat előtt - de talán a fülledt hőség is zavarta a játékosokat. No és ahogy Botka Endre szavaiból kiderült, valami más is:

Ha a visszavágón kihasználjuk a védelmi hibáikat, nem lesz gond! Az időjárás is kedvezőbb lesz otthon,nem lesz ennyire fülledt levegő, és remélem, a gíroszos se fog befüstölni

– nyilatkozta a magyar válogatott védő.

Botkán kívül Dibusz Dénes és Franck Boli is bizakodóan nyilatkozott a budapesti visszavágó esélyeiről.

A Fradi vezetőedzője, Sztanyiszlav Csercseszov persze komolyabban értékelt, de a nehéz körülményeket ő is felemlegette. A szavaiból arra lehet következtetni, hogy az eredménnyel elégedettebb, mint a játékkal, de minden részletet nem köt az orrunkra.

– Sokat nyomott a latban, hogy idegenben léptünk pályára, teli lelátók előtt, ráadásul a hőség is befolyásolta a játékot. Ettől függetlenül a második félidőre nem azt kértem játékosaimtól, hogy védekezzünk, védjük a döntetlent. Ekkor is voltak helyzeteink, sajnálom, hogy ezeket nem használtuk ki. A mutatott játék és a végeredmény két különböző dolog, és nem szeretnék mindent megosztani arról az öltözőn kívül, amit gondolok. Az a lényeg, hogy a visszavágóig mindent átbeszélünk a játékosokkal, és alaposan felkészülünk. A mai egy-egy után a nulláról indulunk, a két csapat továbbjutási esélye azonos. Eddig öt kemény mérkőzésen vagyunk túl a selejtezők alatt, hármat idegenben játszottunk, és egyelőre nincs okom a panaszra – értékelt Csercseszov.

A párharc győztese a következő fordulóban már a BL-főtáblára jutásért játszhat a Sheriff Tiraspol vagy a Viktoria Plzen ellen (a moldovai odavágót 2-1-re a csehek nyerték).

BL-selejtező, 3. forduló

Qarabag (azeri) - FTC 1-1 (1-1)

Gólok: 0-1 Boli (17.), 1-1 Owusu (34.)

Pornósnak állt a bombatestű focistanő - képek

Egyre többen halnak meg szex közben, és már kezdik sejteni, miért

Ábel Anita: „Roberto azért szeret, amilyen ember vagyok”

Az orosz-ukrán háború 790. napja – Áttörés az ukrán háborúban: Oroszország szinte ellenállás nélkül nyomul előre

metropol.hu

Óriási változások a Fradinál, ők távozhatnak a klubtól

Karácsony elmondása szerint nem foglalkozik olyan apróságokkal, mint a valóság

Fejjel lefelé mutogatja a hatalmas melleit Sydney Sweeney - fotók

travelo.hu

Ne hagyd ki: ma rózsaszín telihold világít az égbolton!

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó

Káposztás kofta, sült szeretetgolyók fűszeres paradicsommártásban -receptvideó (hirdetés)