RETRO RÁDIÓ

Eljött végre a nap, kezdenek a magyarok kedvencei a vébén

Eljött végre a nap, kezdenek a magyarok kedvencei a vébén
vav
Szerző
vav
Létrehozva2022. 06. 21. 07:40

Európa-bajnoki címvédőként, olimpiai bronzérmesként vág neki ma férfi vízilabda-válogatottunk a budapesti világbajnokságnak.

Legmehezebb csoportriválisa, Montenegró ellen ma megkezdi szereplését a budapesti vizes vébén a férfi vízilabda-válogatott. Märcz Tamás szövetségi kapitánynak öt éve éppen az előző budapesti vizes-vébé jelentette az első nagy feladatot szakvezetőkénz Az akkori második hely után hazai Európa-bajnoki győzelemre már vezette a csapatát – most itt az alkalom a világbajnokságon is csúcsra érni.

Fotó: Nemzeti Sport

 

Minden adva van ahhoz, hogy történelmet írjunk Budapesten. Készen állunk a rajtra, nagyon motiváltak vagyunk, és izgatottan várjuk a Montenegró elleni nyitányt

 – idézte a kezdés előtt a Nemzeti Sport az FTC alapemberét, Jansik Szilárdot, akinek a nagy világversenyek közül már csak a vb-n nem nyert érmet a válogatott tagjaként.

Pólóválogatottunk további ellenfelei az A csoportban: Brazília (csütörtök, 21.00), Georgia (szombat, 21.00). Ha a Märcz-csapat a papírformának megfelelően bejut a nyolc közé, akkor ott már nehéz dolga lesz. Valószínűleg a címvédő olaszokkal vagy a spanyolokkal játszik majd.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.