Létrehozva: 2021.09.03.

Paralimpia 2020: Megvan a hetedik magyar arany!

A versenyszám legnagyobb esélyeséhez méltóan Kiss Péter parakenus a kajak KL1 kategória 200 méteres döntőjében aranyérmet szerzett Magyarországnak, már a hetediket Tokióban, mely összesítésben a küldöttség tizennegyedik érme volt.

Kiss Péter már az első körben magabiztosan versenyzett, csütörtökön simán, paralimpiai csúccsal nyerte meg az előfutamát, ezért kihagyta a középdöntőt és automatikusan az A-döntőbe jutott. Amit aztán rajta kívül Juhász Tamás is megtett péntek reggeli középdöntőből, így két magyar indult a fináléban.

Ahol Kiss Péter végül két és fél másodpercet verve brazil ellenfelére magabiztosan, újabb paralimpiai rekorddal (45.447) szerzett aranyérmet, amely a magyar küldöttség hetedik aranya volt. Ezzel Kiss 18 évesen már paralimpiai, világ- és Európa-bajnoknak mondhatja magát, ráadásul ő a sportág legfiatalabb paralimpiai aranyérmese.

Kiss Péteré a hetedik arany a paralimpián (Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)

Juhász Tamás is pontszerző helyen végzett, hatodik lett a döntőben.

Ez is érdekelhet

Helyesírás: Ön tudja, hogy kicsi vagy nagy kezdőbetűvel írjuk ezeket a szavakat?