Létrehozva: 2018.01.26.

Lesd meg, mi történt Babos Timivel a Grand Slam-győzelme után

Nem volt egyszerû a dolga. Videók, fotók, örömszavak és egy kis gubanc a bravúros Australian Open-gyõzelemrõl.

Mint arról a %RIPOST% beszámolt, Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán 1 óra 20 perc alatt megnyerte (6:4, 6:3) az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros döntőjét.

Az orosz Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina duó legyőzése után Timiék ünnepélyes keretek között vették át a trófeát.

A magyar teniszezőnő ezután ütő helyett mikrofont ragadt:

Köszönöm Kikinek (Kristina Mladenovicnak – a szerző), akivel két év szünet után újrakezdtük. Hihetetlen érzés, hogy rögtön elsőre sikerült az Australian Open-győzelem!

"Elképesztően jó vele együtt játszani. Köszönöm a közönségnek is, csodálatos volt a Rod Laver Arénában befejezni. Ez a kedvenc Grand Slam-tornám, jövőre visszatérek. Azt hiszem, az elmúlt két hétben minden pályán szerepeltem itt a tornán, de igazán különleges volt itt befejezni a versenyt"

- mondta Babos Tímea hol nevetve, hol a könnyeivel küszködve.

Timi pályafutása első felnőtt Grand Slam-trófeáját nyerte Melbourne-ben, miután visszatért korábbi párospartneréhez, gyerekkori barátnőjéhez, "Kiki" Mladenovichoz. Pedig korábban a cseh Andrea Hlaváckovával is sikeresen szerepelt, októberben megnyerték a szingapúri WTA-világbajnokság női páros versenyét. Emberileg azonban nem jött ki akkori partnerével, így a vb-cím után visszatért Mladenovichoz.

Vele nagyon jól megértik egymást, még ha nem is mindig teljes az összhang... A hagyományok szerint a győztesek filctollal aláírják az egyik kamera lencséjét - csakhogy Mladenovic nem hagyott erre helyet Timinek. Íme, a vicces jelenet a legjobb szemszögből:

Babos előtt a magyar teniszezők közül Asbóth József (1947, Roland Garros - férfi egyes), Körmöczy Zsuzsa (1958, Roland Garros - női egyes), Taróczy Balázs (1981, Roland Garros és 1985, Wimbledon - mindkettő férfi páros) és Temesvári Andrea (1986, Roland Garros - női páros) nyert Grand Slam-tornát.

Az örömszavak után újra ütőt ragadott, s Rohan Boppana oldalán bejutott a vegyes páros fináléjába is. Vasárnap reggelre meglehet az újabb bajnoki cím.