RETRO RÁDIÓ

Leblokkolt a magyar Európa-bajnok

Leblokkolt a magyar Európa-bajnok
PB
Szerző
PB
Létrehozva2017. 03. 04. 13:24

A többszörös bajnok olimpikonunknak önmagát is le kellett gyõznie.

Mint arról beszámoltunk, Márton Anita Európa-bajnok lett súlylökésben a Belgrádban zajló fedett pályás tornán. Olimpiai bronzérmes sportolónk a Nemzeti Sportnak elmondta, az ellenfelek mellett magával is harcot kellett vívnia a siker érdekében.

"Leginkább saját magamat kellett legyőznöm, kicsit éreztem az esélyesség terhét. Például szerettem volna elsőre megdobni a selejtezőszintet, és utána pihenni, ehhez képest csak harmadikra sikerült."

Márton Anita végül megoldotta a feladatot. 

"Próbáltam relaxálni kicsit, azonban sokáig csomóban volt a gyomrom, mert nagyon régen volt már, hogy ennyire megzavarodtam a selejtező közben. Elsőre sosem dobok olyan jól, ám olyan nincs, hogy ne tudjak az első két lökésből elérni egy 17.70-es szintet! Amikor még edzésen is simán tizennyolc méter felett dobálok! Kicsit leblokkoltam, de azért tudtam, hogy meg tudom csinálni."

A magyar sportoló a világ idei legjobb eredményével, 19.28 méterrel lett első, ezzel megvédte 2015-ben szerzett Európa-bajnoki címét.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.