Létrehozva: 2016.08.12.

Parádés úszás! Hosszú Katinka újabb csúcsot döntött

A Rióban már három aranynál járó Hosszú Katinka utolsó számában, 200 méter háton állt rajthoz. Fölényesen nyerte az elõdöntõt.

Hosszú Katinka 2:06.09 perces országos rekorddal  került be az elődöntőbe, ahol 50 méternél vezetett, szinte azonnal fél testhossz előnyre tett szert. Száznál is az élen állt, és kétség sem fért hozzá, hogy megnyeri a futamot.

Hosszú Katinka végül 2:06.03-mal nyert, újabb országos és egyéni csúcsot úszott, vagyis hat századdal megjavította a délelőtti idejét. Több mint egy másodperccel verte a második helyezettet, és a legjobb idővel került be a pénteki döntőbe.

A 27 éves klasszis korábban 400 méter vegyesen világcsúccsal, 100 méter háton minden idők második legjobb idejével, 200 méter vegyesen pedig olimpiai rekorddal diadalmaskodott.