Létrehozva: 2016.08.21.

Óriási blamával kezdett a legmagyarabb német focicsapat

Bûn rosszul rajtolt az RB Leipzig. Gulácsi végig védett, Kalmár belõtt egy tizenegyest, de...

Újoncként is a német élvonal meglepetéscsapatának jósolják, de már az első idei tétmeccsén nagyot égett az RB Leipzig. Az osztrák energiaital-gyártó cég révén dúsgazdag, országszerte gyűlölt lipcseieket tavaly a negyedosztályú Unterhaching búcsúztatta a Német Kupából. Most a második vonalba frissen feljutott Dynamo Dresden.

Két magyar is főszerepet kapott a Leipzigben: a kaput Gulácsi Péter védte, a középpályás Kalmár Zsolt pedig a hosszabbítás végén, már a tizenegyesrúgásokra állt be csereként. Õ be is lőtte a magáét, mégsem volt elég...

Merthogy a majd' 30 ezres, gyűlölködő drezdai közönség előtt hiába vezetett két góllal is a vendégcsapat, a Dynamo egyenlített (2-2). Aztán a tizenegyespárbajban egyetlen rontás miatt 7-6-tal búcsúztatta Gulácsiékat.

A híres-hírhedt drezdai szurkolók "újgazdag" RB Leipzig elleni indulatairól csak annyit, hogy a klub és a drukkerek közötti megállapodás szerint nem köthetnek le edzőmeccset sem a szomszédvár csapatával.