Létrehozva: 2016.05.20.

Unalmas félidővel lett új magyar csúcstartó a fociban

Király Gábor történelmet írt, mától egyedül õ a legtöbbszörös magyar válogatott labdarúgó. A kapus Elefántcsontpart ellen ünnepel.

Felkészülési meccsnek indult, ünnep lett belőle. Az Európa-bajnokságra hangoló magyar fociválogatott Elefántcsontpartot fogadta barátságos meccsen, melynek első félidejében Király Gábor védte a magyar kaput. Ez azt jelenti, hogy a Haladás 40 éves játékosa egyedüli rekorder a válogatottságok számát tekintve.

Király november óta megosztotta az első helyet az Aranycsapat legendájával, Bozsik Józseffel, aki 101 alkalommal viselte a címeres mezt. Mától új csúcs van, mivel Király 102 szereplésnél tart.
Ennek örömére az első félidőben nem is kapott gólt, igaz, mi sem találtunk be, így az állás 0-0.