RETRO RÁDIÓ

Debrecenben és Pakson lett újra bajnok a Fradi!

Debrecenben és Pakson lett újra bajnok a Fradi!
vav
Szerző
vav
Létrehozva2016. 04. 02. 22:27

Pálinka és bor volt, de a pezsgõ bekészítését megtiltotta Doll. A meccs alapján nem véletlenül. Keserédesre sikerült a 12 éve várt ünneplés.

Ha Debrecen, akkor bajnok a Fradi?! A Ferencváros a legutóbbi négy bajnoki címéből hármat a DVSC ellen ünnepelt. Így volt ez most, negyedjére is, de a 29. aranyéremhez kellett a Paks kiütéses, 4-1-es sikere is az MTK ellen. Merthogy a zöld-fehéreknek nem sikerült méltón, győzelemmel feltenniük a koronát az egész éves - főként ősszel lehengerlő - teljesítményükre.

Thomas Doll utcahosszal vezető csapatának hiába szurkolt megint két tábor is: az egyik, csöndesebb a stadion vendégszektorában, a másik, hang(ulat)osabb a hazai szektorok egyikébe beengedett "szkennerellenes" keménymag. A közös nevező: a végén mindkét helyről zúgott: "Bajnokcsapat! Bajnokcsapat!"

A Loki otthonában 2-1-es vereséget szenvedett, de az MTK bukásával így is behozhatatlan (22 pontos) előnyre tett szert a Ferencváros. Más kérdés, hogy a nagy előnye tudatában leengedő Fradi tavaszi sebezhetősége mit ígér a nyári BL-selejtezőkre…

Doll egyébként a kezdés előtt desszertborral viszonozta azt a pálinkát, amivel Kondás Elemér a kupameccsükön megajándékozta őt. Hogy az aranyünnep közelsége miatt pezsgő is lapult-e a fradisták csomagjaiban? A német vezetőedző erre így válaszolt az M4 Sport műsorában:

Nem, nem! Ezt szigorúan megtiltottuk. Azért jöttünk, hogy három pontot szerezzünk, minden más ünneplést esetleg Budapesten megszervezhetnek, de semmi különöset nem terveztünk.

 

Utólag már tudjuk: a három pontból egy sem lett, de ünneplés azért csak lesz. Igaz, elnézve Doll tehetetlen toporzékolásait, dühkitöréseit a meccs közben, azon se csodálkoznánk, ha Bödéék büntetésből csak szódavizet kapnának a bajnoki fiesztán.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.