Létrehozva: 2015.10.11.

Forma-1: Hamilton nyert, de egy kieső volt a hős

Elhomályosította az F1-sztárok sikereit az "újjászületett" Carlos Sainz. A szombati horrorbalesete ellenére rajthoz állt, sõt az utolsó helyrõl indulva majdnem pontot szerzett az Orosz Nagydíjon.

Az Orosz Nagydíjat az esélyeknek megfelelően a címvédő Lewis Hamilton (Mercedes) nyerte Sebastian Vettel (Ferrari) és Sergio Pérez (Force India)  előtt. Azzal azonban valószínűleg ők is egyetértenek, hogy a Szocsiban megrendezett Forma-1-es verseny hőse a hat körrel a vége előtt kiesett Carlos Sainz Jr. volt.

A ralilegenda, Carlos Sainz 21 éves fia szombat reggeli edzésen olyan ijesztő balesetet élt túl, hogy akkor sem csodálkozhatott volna senki, ha felhagy az autóversenyzéssel. Erre bő egy nappal később már újra versenyzett!

Úgy éreztem, versenyeznem kell. Semmi olyan bajom nincs, amit egy fájdalomcsillapító ne kezelhetne

- mondta az ifjabb Carlos Sainz, hozzátéve: „Kicsit még merevnek érzem magam, de ha úgy érzem, hogy nem jól megy, leállítom a kocsit”.

Nem így történt, remekül száguldott! Pedig örülhetett, hogy élve megúszta az előző napi borzalmat. A Toro Rosso volánja mögött, 300 km/h-s tempónál előbb a falnak, majd a többrétegű védőfalnak csapódott, amely maga alá is temette. Utóbbinak is mintegy 150-nel csúszhatott neki az autója.

Habár jelezte, hogy nincs komoly baja, természetesen mentőhelikopterrel kórházba vitték, és szó sem lehetett arról, hogy részt vegyen az időmérőn. Éjjel még a kórházi ágyból küldött videóüzenetet a rajongóinak.

Ezek után mégis rajthoz állt a versenyen, és az utolsó rajtkockából indulva, remekül versenyezve küzdötte előre magát.

Úgy tűnt, pontszerző helyen végez, ami a balesete nélkül is óriási bravúr lett volna. Aztán egy fékhiba a 47. körben kifogott rajta, föl kellett adnia a futamot. De így is ő volt a nagydíj hőse.

Több százezer ukrán került nagy bajba: itt van Zelenszkij újabb felháborító döntése