RETRO RÁDIÓ

Ütközés az F1-es futamon, percekig takarították a törmelékeket - fotók

pr
Szerző
pr
Létrehozva2015. 09. 20. 17:28

A Szingapúri Nagydíjon Felipe Massa és Nico Hülkenberg találkozott szerencsétlenül. Utóbbi húzta a rövidebbet, autója felemelkedett a levegõbe, majd a falnak vágódott. A pályamunkások percekig küzdöttek a törmelékekkel.

Az F1-es Szingapúri Nagydíj 13. körében ütközött Felipe Massa és Nico Hülkenberg. A Williams brazil pilótája a boxutcából visszaérve találkozott össze Hülkenberggel.

A német versenyző volt a hibás, mert nem hagyott helyet Massának.

Hülkenberg húzta a rövidebbet, ugyanis az autója a levegőbe emelkedett, majd a falnak vágódott. Fel is kellett adnia a versenyt. A baleset miatt a 13. körben életbe lépett a virtuális biztonsági autó, így a mezőny jelentős része ki is ment a boxba.

Rövidesen jött a valódi biztonsági autó, amely megállt a baleset helyszínénél. A Hülkenberg autójáról lerepült törmelékeket a pályamunkások percek alatt sem tudták eltakarítani.  

A biztonsági autó három körrel később elhagyta a pályát. Massa közben lassú defektet kapott, de átmenetileg folytatni tudta a versenyt. A 31. körben azonban fel kellett adnia. Az M4 Sport élő adásában az hangzott el, hogy a versenybírók szerint Hülkenberg hibázott, így ő a következő futamon három rajthelyes büntetést kap.  

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.