
Kormányinfó: a tiszás energiaterv egybevág Brüsszel követeléseivel
Másfél hét múlva országgyűlési választások lesznek Magyarországon, de a kormány addig is folyamatosan dolgozik.
A szerdai kormányülést követően csütörtök délelőtt kormányinfót tartott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. A választások előtti egyik utolsó kormányinfón fontos bejelentések történtek.

Fotó: Soós Lajos /
Gulyás Gergely elmondta, hogy a szerdai kormányülés fő témája továbbra is az energiahelyzet volt. Ennek legfőbb oka az volt, hogy az Európai Bizottság felszólított a magyar kormányt, hogy az üzemanyagárak tekintetében a védett ár alkalmazását haladéktalanul függesszék fel.
A kormány az Európai Bizottság követelését visszautasítja!
- jelentette ki Gulyás Gergely, majd hozzátette, hogy az egész Európai Unióban Magyarországon lehet a legolcsóbban tankolni. A kormány fontosnak tartja, hogy ez így is maradjon. A miniszter azt is mondta, hogy bár az Európai Bizottság tisztában van vele, hogyha nem javul a közel-keleti helyzet, akkor nem lesz elég olaj Európában, mésem nyitják meg az európai piacot az orosz energia előtt, ami megoldást jelentene a válság elkerülése érdekében.
Az Európai Bizottság ehelyett életszerűtlen tanácsokat az az európai polgároknak:
- Ne utazzanak repülővel;
- Ne járjanak autóval;
- Otthonról dolgozzon, aki teheti.
A magyar kormány szerint ez egy téves út, és ez az eset is bizonyítja, hogy a magyar kormány helyesen cselekedett, amikor úgy döntött, hogy az olcsó orosz olajat és gázt továbbra is használni akarja. Gulyás úgy fogalmazott, hogy jól láthatóan Brüsszel cinkosa Zelenszkijnek a Barátság kőolajvezeték elzárása ügyében.
A kormányülésen szóba került a tiszás energiaterv is, ami a kormány szerint megegyezik a brüsszeli tervekkel.
A Tisza Párt EP-képviselői az elmúlt két évben öt alkalommal szavaztak meg olyan határozatot, ami a rezsi- és energiatámogatások eltörlésére szólított fel. Az is egyértelműen látható, hogy a tiszás Kapitány István szintén a védett ár, ársapkák és árréscsökkentés megszüntetése mellett érvel. Ez azonban azzal járna, hogy
- egy átlagos magyar család áramszámlája havonta 16 ezer forinttal;
- átlagos gázszámlája 31 ezer forinttal;
- a tankolása pedig havi szinten közel 50 ezer forinttal kerülne többe.
A kormányinfó itt nézhető vissza:







