
Nem folytatódik a sikerszéria az időjárásban: Felhők takarják majd a napot
A hőmérséklet azonban nem okoz csalódást.
A napokban már megszokhattuk a napos, egyre melegedő időjárást. Azonban ez a sikerszéria kissé alábbhagy a következő napokban. Mutatjuk a keddi időjárást.

Ilyen lesz az időjárás kedden
A fátyol- és gomolyfelhők mellett alapvetően napos idő lesz, csapadéknak már kicsi az esélye. Éjszaka a gomolyfelhők feloszlanak, hazánk északkeleti felén nagyobb területen kiderül az ég, ezzel szemben a déli, délnyugati országrész fölött összefüggő, zárt felhőtakaró terjeszkedésére van kilátás - ennek szakadozását, gomolyosodását követően kedden nagyrészt gyengén felhős, napos, száraz időre számíthatunk.
Délután, este az északkeleti tájak fölé azonban több vastag felhőtömb, ezzel együtt egy-egy záporos csapadékgóc is besodródhat. A délnyugati országrész kivételével hétfő estig az északnyugati, nyugati, kedden az északias irányú szelet sokfelé erős, néhol viharos lökések is kísérhetik. Éjszakára nagy területen mérséklődik a légáramlás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet tág határok között várható: a derült, szélcsendes fagyzugokban fagypont alatt, míg a borult délnyugati részeken 10 fok közelében alakulhat.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 15 és 20 fok között valószínű - írja a HungaroMet.






