RETRO RÁDIÓ

Kefir: „Számomra a béke és a biztonság a legfontosabb: a szívemre hallgatok”

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2026. 04. 09. 09:57
Frissítve2026. 04. 09. 10:18

Húsz év várakozás után a V-Tech újra színpadra állt az MVM Dome-ban, ahol több mint tízezer ember énekelte velük a legnagyobb slágereiket. A show több szempontból mégJennifer Lopez buliját is lekörözte. Kefír (Kecskés Tibor) a Mandinernek őszintén vallott a valóra vált álomról, de azt is elárulta, hogy mennyire fontos neki a hazaszeretet. Interjú.

Valóra vált álom – Hogy értékeled az április 4-i koncertet? Hogy sikerült a nagy visszatérés?

Kefír (Kecskés Tibor) és Szamóca (Bukovszky József) számára egy álom vált valóra hétvégén az MVM Dome-ban. Fotó: Bor Veronika

Minden elképzelésemet és várakozásomat felülmúlta. A közösségi médiában is csak pozitív visszajelzéseket kapunk, igazából azt hiszem, elképesztően jól sikerült a visszatérésünk. Hatalmas tömeg volt, és ez engem őszintén meglepett. A koncert elején mondtam is, hogy nem is merem kinyitni a szemem - írja a Mandiner. 

Sőt, bevallom, többször el is érzékenyültem a színpadon. De még most is, ahogy beszélek róla.

Ezúton is hálásan köszönöm a közönségnek, hogy eljöttek, hogy közösen énekelhettük a régi slágereinket, és együtt újra élhettük a fiatalságunkat. Egyszeri és megismételhetetlen élmény volt nekünk is.

Megszámlálhatatlanul sokszor léptem fel Totál Dance fesztiválon, különböző szabadtéri rendezvényeken, például Győr főterén, ahol több mint 30 ezer ember jött össze. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy énekeltem már tömeg előtt, de az mégis egészen más volt, hiszen rajtam kívül mások is felléptek. Arra is akadt példa, hogy külföldi sztárvendég jött utánunk, és mi voltunk kvázi az előzenekar. Szombaton, az MVM Dome-ban viszont mi voltunk a „főszereplők”, és ez a rengeteg ember ránk volt kíváncsi, miattunk jött el. Még most is alig tudom felfogni!

Mely korosztály tagjai voltak a leginkább kíváncsiak a visszatérésetekre?

Szerintem 5 évestől 80 éves korig minden korosztály képviseltette magát a koncerten. Azt gondolom, azért jöttek, mert szerették volna újra hallani a régi dalainkat, és 22 év után újra együtt látni bennünket a színpadon.
Mi ezt ünnepként éltük meg, ezért döntöttünk úgy, hogy beleadunk apait-anyait, és olyan színpadot, hang- és fénytechnikát raktunk össze, amit az MVM Dome-ban eddig még nem láttak! 

Úgy tudom, hogy még Jennifer Lopezt is leköröztük látványban, technikában! 

Úgy éreztük, tartozunk ezzel a közönségünknek. Egy retro buli volt, tele régi slágerekkel, mégis modern köntösben.

S most hogyan tovább?

Egy ekkora katarzis után mindig adódik a kérdés, hogyan lehet ezt fenntartani, netán túlszárnyalni?! Ez még a jövő zenéje.
Ami viszont biztos, hogy nem fogunk minden évben ekkora színpadi show-t csinálni, nem is lenne értelme, hisz akkor elveszítené a jelentőségét. Ma még úgy érzem, hogy ezt a szuperkoncertet nehéz lesz überelni. 

Ami viszont biztos, hogy Szamival közösen járni fogjuk az országot, sok színpadon találkozhatnak majd velünk. 

És persze nekem lesznek külön fellépéseim is, ahogy az elmúlt 22 évben volt.

A jövőben várhatók-e új dalok, új videoklipek?

A válaszom az, hogy természetesen, igen. Az  április 4-i visszatérésünkre  is készültünk egy új dallal, aminek nem véletlenül adtuk azt a címet , hogy Újra együtt veled. Ez lett a koncert mottója is. Élveztük a közös alkotást, magát a munka folyamatot, a szövegírástól a zeneszerzésig. Szóval, készülünk új dalokkal megörvendeztetni a rajongókat.

Sokan kérdezték, amikor az új  dal elkészült,  hogy miért nem lett modernebb, miért nem igazítottuk kicsit a mai trendekhez . Erre csak azt tudom válaszolni, hogy 

mi ezek vagyunk, ez jön a lelkünkből, ez az , ami számunkra önazonos.

Nem szeretnénk  a mai irányoknak, stílusoknak megfelelni, mert a mi közönségünk nem ezt várja tőlünk. Mi ilyen dalokat írtunk 15 éves korunkban  és most,  közel 50 évesen sem szeretnénk ezen változtatni. Nekünk, azt hiszem, ez áll jól, minket így és ilyennek szerettek meg a rajongók. 

Érdemes megnézni  a Back Street Boys-ot, akik ugyancsak visszatértek a színpadra, de  ők sem akartak Dua Lipa-slágerrel előrukkolni, hozták azt, amit a rajongók több mint 20 éve megszoktak tőlük. Ez , úgy gondolom, a mi esetünkben is így van.


 


 

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.