
Orbán Viktor elárulta Dopemannek, hogy miért csinálja azt, amit csinál
Orbán Viktor a beszélgetés során elárulta: az ukrajnai háborút nem lehet katonai úton lezárni, mert Oroszországot háborúban nem lehet legyőzni, ezért tárgyalásra van szükség.
Orbán Viktor ismét interjút adott a közismert rappernek, Dopemannek. Beszélgetésük során számos téma felmerült, köztük a ukrajnai háború is.
Orbán Viktor: Ennek a háborúnak vége!
A legutóbbi, Ukrajnával kapcsolatos magyar vétó kapcsán nem a magyarokat kellene bántani, hiszen nem mi zártuk el a kőolajvezetéket, s arra utalt, hogy amikor érkezik hazánkba a kőolaj, lesz pénz is Ukrajnának
- árulta el Dopeman egyik kérdésére a kormányfő, miután elkezdtek beszélgetni a magyar politika aktuális helyzetéről és a jövőről.
A miniszterelnök elmondta azt is, hogy amikor Volodimir Zelenszkij ukrán elnök videóhívással bejelentkezett a legutóbbi EU-csúcson, ő előtte azon gondolkodott, hogyan kellene erre reagálni, majd úgy döntött, bent marad a teremben, de jelzi, hogy nem ért egyet az ukránokkal. "Ez azért is volt jó, mert közben lehetett figyelni a többi tagállam vezetőjét, és a reakciójukat." - tette hozzá.
A beszélgetésben szóba került az orosz–ukrán háború is, amelyről a kormányfő elmondta: az oroszokat háborúban nem lehet legyőzni, velük tárgyalni kell.
Ennek a háborúnak vége
– szögezte le a miniszterelnök.
A beszélgetésben szó esett még a modern „kütyük” használatáról a politikában, illetve arról is, hogy a politikai ellenfelet az ország számára legfontosabb kérdésekről folytatott vitában kell legyőzni - írta a Magyar Nemzet.
A kormányfő a közösségi oldalán korábban megosztott videóban elmondta, hogy számára a Dopemannel való beszélgetés legérdekesebb kérdése az volt, hogy
miért csinálja azt, amit csinál?






