
Kormányinfó: Orbán Viktor távollétében jönnek a legfontosabb bejelentések
A szerdai kormábnyülést követően tartanak kormányinfót, ahol a legfrissebb döntésekről számolnak be.
Orbán Viktor a tegnapi kormányülésen még jelen volt, csütörtökön azonban már a brüsszeli európai uniós csúcson képviseli Magyarország érdekeit. Ennek ellenére a kormányinfó nem maradhat el, ahol a szerdai kormányülésen meghozott legfontosabb döntéseket ismerteti Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő.

Gulyás Gergely azzal kezdte, hogy a szerdai kormányülés legfontosabb témája az európai helyzet áttekintése volt. Ennek oka, hogy a miniszterelnök szerda este Brüsszelbe utazott a kormány- és államfőknek rendezett uniós csúcsra.
A miniszter ismertette a kormány álláspontját, miszerint az Európai Unió egyértelmű hátrányba került gazdasági szempontból Kínához és az Egyesült Államokhoz képest. Ennek oka, hogy amagyarokokn és a szlovákokon kívül Európa elvágta magát az olcsó orosz energiától, ami jelentős versenypiaci hátrány okoz a kontinens számára. Gulyás azt is elmondta, hogy bár hivatalosan az uniós versenyképesség fokozása az uniós csúcs fő témája,
valójában mindenki arra számít, hogy Ukrajna és a háború finanszírozása lesz az elsődleges téma Brüsszelben.
Ezzel kapcsolatban változatlan Magyarország álláspontja: amíg nem indul újra az olajszállítás a Barátság kőolajvezetéken, a magyar kormány nem járul hozzá semmilyen Ukrajnának szánt támogatáshoz, sem a huszadik szankciós csomaghoz, sem a 90 milliárd eurós támogatás folyósításához. Hozzátette:
Ukrajna két ország, Magyarország és Szlovákia energiabiztonságát veszélyezteti.
Magyarország akkor támogatja, hogy az unió 90 milliárd euró hitelt adjon Ukrajnának, ha a barátság kőolajvezetéket Zelenszkij elnök megnyitja. A vezeték működőképes, a magyar vizsgáló bizottságot nem engedték, hogy megvizsgálja, nem mutatta meg Ukrajna, hogy ne működne megfelelően a vezeték.
Az olajblokád következményei azokat is sújtja, akik nem a kormányra szavaznak
– szögezte le Gulyás Gergely, majd közölte: a kormány arról is döntött, hogy három ukrán állampolgárt kitiltanak Magyarországról és ezáltal a teljes schengeni övezetből. Ők személyesen fenyegették vagy Magyarországot, vagy a miniszterelnököt, vagy a miniszterelnök családját.
A kormány további hétmilliárd forinttal segíti a tejtermelő gazdákat
– jelentette be Gulyás Gergely. Ennek oka a háború és a viszontvám is, valamint az, hogy megnőtt a tejet adó tehenek száma Európában. A kormány reméli, hogy nem hónapokon át fennmaradó folyamatról van szó, hanem átmeneti állapotról. A jelenlegi döntés segít a termelőknek és a magyar mezőgazdaságnak – hangsúlyozta.
A kormány április 8-ig meghosszabbította a Nemzeti Petíció kitöltési határidejét. Online elérhető a nemzetipeticio.hu oldalon, aki nem töltötte még ki, április 8-ig online megteheti – hívta fel a figyelmet Vitályos Eszter.
Cikkünk frissül...
A kormányinfót itt lehet visszanézni:







