1°C
4°C

Georgina, Kolos névnapja

RETRO RÁDIÓ

Meghódították Sierra Leonét a gyöngyösi srácok, és már úton vannak hazafelé a Zastavával! - GALÉRIA

Létrehozva2026. 02. 15. 06:00

Megcsinálták! Faragó Róbert és Kiszely Zoltán bebizonyították, hogy a magyar virtus előtt nincs akadály: A 40 éves Zastava átszelte Afrikát, a srácok bevették Freetownt, és most a legmerészebb döntést hozták meg. Nem szálltak repülőre, hanem lábon hozzák haza a sivatag hősét!

Amikor január végén a gyöngyösi páros kigördült Budaörsről, a szakma és a közvélemény fele is kétkedve csóválta a fejét. Egy erdő széléről mentett, matuzsálem korú Zastavával nekivágni a Bamako Rallynak? Sokan úgy gondolták, a fiúk még Marokkóig sem jutnak el. De Robi és Zoli rácáfoltak mindenre: a napokban diadalmasan gurult be a Zastava Sierra Leone fővárosába, Freetownba. Megcsinálták! Elérték a kitűzött célt, teljesítették az életre szóló kalandot, és a magyar zászlót büszkén lobogtatták meg az Atlanti-óceán partján.

zastava
Győzelem Sierra Leonéban: A Zastava teljesítette a lehetetlen küldetést Fotó: Zastavával Afrikában

A sivatag nem kímélte őket, de a Zastava bírta

Az út Sierra Leonéig maga volt a pokol. A 40 éves technika megküzdött az Atlasz-hegység jeges szerpentinjeivel, a marokkói parkolókban való fagyos éjszakákkal és Mauritánia gyilkos homokdűnéivel is. 

Voltak pillanatok, amikor a homok és a hőség mindent ki akart préselni belőlünk, de a Zastava nem adta meg magát

 – üzenték a srácok. A „Hullarablók” csapattal szövetségben vívott harc a kilométerekkel végül kifizetődött: a negyvenéves gép minden akadályt leküzdött, és hűségesen falta a kilométereket a trópusi párában is.

Világraszóló döntés: Zastavával Magyarországig!

A legnagyobb meglepetés azonban csak a célba érés után jött. Míg a legtöbb versenyző ilyenkor megválik autójától, vagy konténerbe záratja a járművet, Robi és Zoli úgy döntöttek: a Zastava kiérdemelte, hogy saját lábán térjen vissza Gyöngyösre. A fiúk már meg is fordították a kormányt, és jelenleg is úton vannak hazafelé! Nem vágytak kényelmes repülőútra, inkább vállalják az újabb több ezer kilométeres gyötrődést, hogy a sivatag hősét hazahozzák Magyarországra.

Már úton vannak haza a hősök

Jelenleg minden szem a térképre szegeződik: a magyar kalandorok már a visszafelé vezető utat koptatják. A Zastava motorja még mindig duruzsol, a srácok pedig fáradtan, de töretlen lelkesedéssel falják a kilométereket észak felé. Ez a hazatérés már nem csak egy utazás – ez egy technikai és emberi diadal. Egy ország szurkol nekik, hogy a vén járgány bírja a gyűrődést a magyar határig, ahol igazi hősöknek kijáró fogadtatás várja majd a gyöngyösi fenegyerekeket.

ITT tudod nyomon követni a két bátor fiatalember útját! A képre kattintva megnyílik a fotógaléria!

A rajt pillanata Budaörsön
Grande Mosquée De Touba, Szenegál
Megérkezés Szenegálba. Tambacoundába Fotó:  Facebook / Zastavával Afrikába
Az út során most először tudtak segíteni más autósoknak Koundara, Guinea.Fotó:  Facebook / Zastavával Afrikába
Tankolás Fotó:  Facebook / Zastavával Afrikába
Úttalan útakon. Labe Fotó:  Facebook / Zastavával Afrikába
Robi és Zoli Budapest-Bamako Rally utolsó napján  Olive Garden, Lumley Beach, Freetown (Sierra Leone) Fotó:  Facebook / Zastavával Afrikába
Guinea Fotó: Facebook / Zastavával Afrikába
Sierra Leone Fotó:  Facebook / Zastavával Afrikába
Célba érés. Freetown (Sierra Leone). Fotó:  Facebook / Zastavával Afrikába

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.