RETRO RÁDIÓ

Újabb Megasztár sikertörténet: mindenhol tarolnak Tóth Abigél dalai

Létrehozva2026. 02. 25. 17:04

Mióta Tóth Abigél felbukkant a hazai zenei életben, megállíthatatlan. A Megasztár 7. évadának egyik legnagyobb felfedezettje a hazai rádiós listák élére küzdötte fel magát. Könnyen lehet, hogy a közeljövőben nemzetközi sikereket is elérhet.

Tóth Abigél még a Megasztár 2024-es szériájában vált ismerté, de azóta sem lazsált, már több dalt is megjelentetett. Nem maradhatott el az első önálló koncert sem.

Tóth Abigél tarol új zenéivel
Tóth Abigél tarol új zenéivel
Fotó: MW

Tóth Abigél Rabmadár című dala platinalemezes álomstart lett

Abigél neve először a Rabmadár című dallal forrt össze a rádióhallgatók fejében. A dal eredetije elhangzott a tévéműsorban, remix verziója 2025 januárjában került be a Rádió 1 és több hazai regionális adó rotációjába, onnantól kezdve pedig nem volt megállás. A Bors szerint a közönség pillanatok alatt a szívébe zárta az érzelmes, mégis modern hangzású szerzeményt, a siker pedig kézzel foghatóvá vált. Tavaly októberre a Rabmadár platinalemez lett, Abigél telt házas koncertet adott az Akváriumban, a napokban pedig a békéscsabai háborúellenes gyűlés közönségének is ő dalolt Gudics Máté oldalán. Egy év leforgása alatt az énekesnő a rádiós slágerlisták állandó szereplője lett, ami ritka teljesítmény egy friss tehetségtől.

Nemzetközi kollab, ami tarol: Sugar Daddy

Nemrég Abigél újabb nagy dobással jelentkezett. A tavaly novemberben megjelent „Sugar Daddy” igazi nemzetközi együttműködés: a dal a népszerű román együttessel, az Akcent-tel közösen készült, és már a premier pillanatában sejteni lehetett, hogy hatalmasat fog szólni.

Nagyon boldog vagyok, hogy a közönség szereti a dalaimat, és rengeteg visszajelzést kapok akár a Rabmadár, akár a későbbi dalaim, a Pillangóhatás vagy a Horváth Tomival közös duett, a Tagadod kapcsán is

– mesélte lelkesen Abigél. 

A Sugar Daddy pedig egy külön világ, hiszen nem csak hogy angolul szólal meg, de az egyik legismertebb román előadó, Akcent benne a partnerem, így otthonról is nagyon sokan írnak. Tánccsoportok készítenek rá koreográfiát, bulikban szólal meg, rádióban megy. Elképesztő, amikor velem énekelnek az emberek, de a legjobban akkor örülök, amikor arról kapok hírt, hogy valakinek lelkileg sokat segítettem a hangommal, a dalaimmal.

A szám azóta közel 1 milliós megtekintést gyűjtött össze a YouTube-on, és jelenleg a hazai súlyozott rádiós listán az előkelő 5. helyen áll – olyan világsztárok mellett, mint Teddy Swims vagy Lady Gaga. Ez ráadásul a legjobb magyar helyezés a listán. Abigélnek egyébként összesen két dala szerepel ezen a rangos mezőnyben, míg kiadójának, a Campusonicnak három slágere fut jelenleg is – ami jól mutatja, hogy egy tudatosan épített, erős csapat áll mögötte.

Erdélyből a magyar csúcsra

Abigél története már önmagában filmbe illő. Erdélyből érkezett Magyarországra 2024-ben, kifejezetten a Megasztár miatt – és milyen jól tette! Nemcsak szakmailag ért el látványos sikereket, hanem a közönség szeretetét is elnyerte. Közösségi oldalain rajongók ezrei követik minden lépését, posztjai alatt záporoznak a szívecskék és biztató kommentek. Sokan nemcsak a hangját, hanem közvetlen, őszinte személyiségét is imádják. És mintha mindez nem lenne elég: pár hónapja a szerelem is rátalált: harmonikus és boldog párkapcsolatban él, ami csak még inkább ragyogóvá teszi a színpadon is.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.