
Kommandósok fogták el a vadászpuskával lövöldöző ámokfutót Balatonszepezden
Kommandósok fogták el a fenyegetőző és lövöldöző ámokfutót. A 60 éves férfi kezében egy vadászpuska volt, azzal lövöldözött a nyílt utcán, a kommandósok kiérkezésekor megpróbált elmenekülni.
A kommandósok fogták el az ámokfutót, aki a nyílt utcán egy sörétes vadászpuskával lövöldözött Balatonszepezden. A 60 éves férfi magából kikelve őrjöngött, fenyegetőzött, majd megpróbált elmenekülni. A vadászpuskát a rendőrök lefoglalták, a férfi ellen eljárás indult.

Vadászpuska volt a kezében, azzal lövöldözött a 60 éves férfi. Ez volt az oka
Sörétes puskával lövöldözött egy magából kikelt férfi Balatonszepezden. Az ámokfutót még TEK-esek sem zavarták; több lövést leadott a nyílt utcán. Elmondása szerint a szomszédja által befogadott kutyáját akarta visszakapni. A Tények beszámolója szerint a férfi naponta gondolta meg magát, hogy akarja-e a kutyát vagy nem.
Nem volt teljesen racionális abban, hogy mit szeretnénk az állatnak. Nemcsak az állatnak, hanem neki is segítettünk volna, hiszen olyan kihívásokat jelentett volna, amiket az ő életvitelével nem tudott volna teljesíteni.
– nyilatkozta a Tényeknek Hegedűs Zsolt állatvédő.
A férfi lövöldözés közben a szomszédait is megfenyegette, hogy megöli őket és rájuk gyújtja a házukat. Az egész környéket lezárták, riasztották a mentőket és a tűzoltókat is. A kommandósok érkezésekor fegyverrel a kezében autóba ült, megpróbált elmenekülni.
Egy ilyen vadászpuska halálos sebet okozhat, ráadásul a férfi illegálisan használta azt. Nagy Attila igazságügyi fegyverszakértő a Tényeknek azt mondta, az ilyen fegyvereket a hivatásos vadászok is csak a kijelölt vadászterületeken használhatják. Ebbe pedig a nyílt utca és a közterületek nem tartoznak bele.
A férfit végül elfogták, kihallgatták, a fegyvereket pedig lefoglalták. Több bűncselekmény miatt eljárás indult ellene.






