
Időjárás: Az Operatív Törzs figyelmeztet! Senki se induljon útnak!
Balesetveszélyes az időjárás.
Fontos üzenet érkezett az ónos eső miatt. Az Operatív Törzs figyelmeztet: semmiképpen se induljunk útnak, ha riasztás van érvényben a vármegyénkben az időjárás miatt.

Időjárás: inkább maradjunk otthon
Kedd
Borult, erősen felhős időjárás várható, amelyből sok helyen alakul ki csapadék, főleg az ország északkeleti részén. A Hatvan-Orosháza vonaltól keletre akár újabb 5-10 cm-es friss hóréteg képződhet, máshol pedig újra ónos eső hullásra figyelmeztetnek.
Fokozott óvatosság szükséges emiatt, ugyanis jégpáncél boríthatja az utakat, amely borzasztó közlekedési viszonyokat okozhat. Ahogy azt az Operatív Törzs hétfői sajtótájékoztatójában is hangsúlyozták, nagyon fontos, hogy ahol riasztást adnak ki az ónos eső miatt, ott nem szabad elindulni otthonról.
A hőmérséklet néhol enyhülhet, -10 és +2 fok körül alakulhat, és északkeleten lesz a leghidegebb.
Szerda
Szerdán visszatér a sűrű köd, az ország délnyugati részén felszakadozhat a felhőzet. Helyenként folytatódhat az ónos eső hullása, hószállingózás, zúzmara. Továb enyhül a hőmérséklet, -7 és +2 fok között alakul.
Csütörtök
Borult idő, tartós ködfoltok jellemzik majd a csütörtöki napot. Délnyugaton továbbra is derűsebb idő várható, azonban elszórtan továbbra is várható ónos ködszitálás, és hószállingózás. A hőmérséklet tovább enyhül, -5 és +3 fok közé esik, északkeleten pedig maradnak a leghidegebb értékek - írja a köpönyeg.hu.








