5°C
14°C

Szaniszló, Leó névnapja

RETRO RÁDIÓ

Botrány: Tiszás szórólapokat csempésznek a Metropolba

Létrehozva2025. 10. 02. 15:05

Felháborító és megtévesztő trollkodásról számoltak be a Metropol olvasói. A Metropolba beteszik a szórólapot a Tiszás önkéntesek, mintha az az újság része lenne. Az elmúlt napokban többen is jelezték, az Örs vezér téren terjesztett példányokból hulltak ki a szórólapok.

A Metropolban egy olvasói levél szerint a lap október 1-jei és 2-ai számaiban is gondosan elhelyezett Tisza-anyagok rejtőztek.

Metropolba
A Metropolba teszik a Tiszások a szórólapot / Fotó: Olvasói

Tisza az adócsökkentés kormánya lesz”, „Szavazás az adócsökkentésről, nyugdíjemelésről és a gyermekek védelméről

– hazudja a szórólap, miközben ennek pont az ellenkezője igaz, a Tisza éppen hogy adóemelést tervez. 

A felháborodott olvasó több kérdést is feltett a Metropolnak: van-e szerződésük a Tiszával, ki csempészi be ezeket a politikai hirdetményeket, alkalomszerű vagy rendszeres gyakorlatról van-e szó?

A válasz egyértelmű: a Metropol nem áll semmilyen kapcsolatban a Tiszával, és nem a szerkesztőség helyezi a szórólapokat a lapokba. Ez egy újabb tiszás trollkodás, amelynek célja, hogy megtévessze az olvasókat és úgy tüntesse fel, mintha a Metropol politikai kampányban venne részt.

Ez természetesen hazugság, vagy úgy is mondhatnánk, csak a szokásos sunyi, Tisza tempó.

Ráadásul egy másik olvasótól olyan fotót kapott a Metropol, amelyen egy tiszás önkéntes büszkélkedik azzal, hogy ő maga tette a szórólapokat az újságokba. A képet a neten is megosztotta, ahol többeket biztatott hasonló akciókra.

Ez a gyakorlat nemcsak etikátlan, hanem az olvasók tudatos megtévesztésére épít.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.