
Családi program: mesekiállítás nyílt a Városliget Látogatóközpontban
A Városliget Látogatóközpontban bemutattak egy most megjelent, hagyományos értékeket képviselő mesekönyvet, ahol a mesékhez készült illusztrációk eredetijéből kiállítás is nyílt.
A könyvbemutató és kiállításmegnyitó háziasszonya Csongrádi Kata színművész volt, vendégként pedig megjelent Müller Péter Kossuth-díjas író is - adta hírül a Metropol.
Miután Csongrádi Kata köszöntötte a résztvevőket, bemutatta a mesék szerzőjét, Silingi Teréziát, akinek korábbi igaz családregénye, az Ómama nyaklánca több kiadást megért, az olvasók kedvence lett. Pedig Silingi Terézia 70 éves korában kezdett el írni, miután az unokái is felnőttek és sok szabadideje maradt.

Az Ómama nyaklánca sikere után úgy gondoltam, nemcsak a felnőttek, hanem a gyerekek is megérdemelnek néhány igaz mesét. A mesemondás nagyon fontos kapcsolódási pont szülő és gyermek között és arra is alkalmat ad, hogy a gyerek kérdezzen vagy elmondjon olyasmit, amit másként nem mondana el.

Csongrádi Kata mesélt a könyvből a közönségnek a hiú fenyőről, majd a kicsik elvonulhattak a gyereksarokba, hogy a mesekönyv képeinek fekete-fehér másolatait kedvük szerint kiszínezhessék és játszhassanak az illusztrációk alapján készült puzzle-kirakókkal. Közben a közönség megismerkedhetett Felföldi Anna illusztrátorral is, aki már számos mesekönyvet keltett életre és maga is kétszeres nagymama.
A mesék meg is elevenednek a Városliget Látogatóközpont falain, Gábriel arkangyal szobormásolata mellett. A 16 nagy illusztrációból nyílt kiállítás egészen szeptember 30-ig megtekinthető. A könyvbemutatót és a kiállítást a Liget Budapest projektet megvalósító Városliget Zrt. támogatta.







