
VOKS 2025 - Szánthó Miklós: Én már szavaztam! És hogy miért NEM-mel?
A háború rossz dolog, ahogy Ukrajna erőltetett EU-csatlakozása is az - ráadásul csak egy eszköz a további brüsszeli központosításra, Magyar Péter aktív segédletével.
"De először kezdjük a háború ügyével - ettől szenved Ukrajna, igen, az orosz agresszió miatt. Ezt senki sem vitatja, de ez nem a mi háborúnk. Ez két szláv nép konfliktusa (volt), és a helyzetet a liberális globalista elit szándékosan az eszkaláció irányába tolta: segélyezéssel és katonai sisakok küldésével indult, ma katonák odavezényléséről van szó. Kijevet nyugati szövetségesei, a globalista blokk megvezette, elhitették velük, hogy ez "Európa háborúja", hogy "ők" "értünk" harcolnak, és harcolniuk kell "addig, amíg csak szükséges".
És ehhez - mondta és mondja Brüsszel meg korábban Bidenék is - minden, pénzügyi és katonai segítséget megadnak, mert (szerintük) ennek a háborúnak csak a harctéren van megoldása. A "tűzszünet" vagy a "béke" szót ki nem ejtik, Zelenszkij pedig - weberek, von der leyenek és olyan ügynökeik, mint Magyar Péter - bátorítására mindezt el is hitte. Kevés olyan döntéshozói hang volt - Európában konzekvensen jóformán csak Magyarországé -, mely azt mondja a háború kitörése óta, hogy a humanitárius segítséget meg kell adni Ukrajnának, de egyben a folyamatot a mielőbbi tűzszünet és béketárgyalások irányába kell elmozdítani"
- írta Facebook-oldalán Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója.
Posztjának többi részét itt lehet elolvasni.






