Krausz Gábor
A kerítés állította meg azt az autóst, aki métereket zuhant Dunaharasztiban az egyik horgásztónál. Csak a szerencsén múlott, hogy nem csapódott a tóba. A baleset után a sofőr elmenekült.
Csak a szerencsén múlott, hogy nem a vízben állt meg az az autós, aki vasárnap délután autójával lezuhant Dunaharasztiban egy horgásztóhoz. A baleset helyszínére többek között a Dunakeszi Önkéntes Tűzoltóság emberei vonultak ki.
A Dunakeszi Önkéntes Tűzoltóság közleménye szerint az autós a Három sziget horgásztónál bezuhant egy kerítésbe. A baleset miatt 3-4 métert esett a töltésoldalról, míg végül sikerült megállnia.
Riasztás érkezett 14:56 órakor, mely szerint a Három sziget horgásztónál bezuhant egy autó egy kerítésbe, 3-4 métert esett a töltésoldalról. A helyszínre az önkéntes tűzoltók mellett a mentők, a légimentő szolgálat és a rendőrség vonult
– írták.
Ha nincs a kerítés, elképzelhető, hogy a tóban állt volna meg az autó a száguldozás után. Elmondták azt is, hogy mire kiért a segítség, addigra az autó teljesen üres volt, ugyanis a baleset okozója elmenekült a helyszínről.
Kiérkezéskor a járművet áramtalanítottuk, személyt nem találtunk az autóban. A helyszínt körbejártuk, senkit nem találtunk, aki a balesethez köthető. Rendőrségnek a területet átadtuk
– zárták.
Kis híján a saját kocsija gázolta el azt a horgászt, aki a haverjával együtt pecázni érkezett a csorba-tóhoz 2025 januárjában. A két férfi épp csak kiszállt az autóból, amikor az elkezdett gurulni és majdnem elgázolta őket. A gyors reakciójuknak köszönhető az, hogy el tudtak ugrani előle. A kocsi végül egyenesen belegurult a tóba, majd elsüllyedt. A búvárok órákig keresték, ugyanis az teljesen elmerült. Végül azonban sikerült kihúzni a tóból – számolt be róla a Tények.